FLORBAL – starší hoši

V úterý 8. 11. na hale v Ivančicích proběhl turnaj sportovní ligy ZŠ O pohár ministra školství ve florbalu starších žáků. Sešlo se celkem 5 družstev: ZŠ Ořechov, ZŠ Oslavany, ZŠ Dolní Kounice, ZŠ TGM a naše pořádající ZŠ V. Menšíka. Hrálo se systémem každý s každým a jednotlivé zápasy trvaly 2 x 10 minut. Bohužel se turnaj neobešel bez zranění. Hráč z Oslavan si poranil koleno a z naší školy zase při běhu kotník. Celou soutěž řídil mladý rozhodčí, který si na hřišti sjednal respekt. Ke zraněním došlo pouze špatným pohybem a nikoliv po faulech. Hráčům z naší školy se hlavně nedařila střelba. Bohužel jenom jeden zvládl zakončovat střelbu brankou. Někdy i trošku vázla obrana. Nadšení hráči se ale těšili z pohybu a nejraději by hráli po celou dobu 20 minut. Ze čtyř zápasů jsme vyhráli jeden a skončili jsme na čtvrtém místě. To ale nikomu nevadilo. Hlavně, že si všichni zúčastnění pěkně protáhli tělo a pořádně si zasportovali. A tak to má být.

Za naši školu hráli:
9. A Lukáš Bartoník, Lukáš Drápal, Josef Vildomec
9. B Josef Kulaš
8. A Marek Honiš, Pavel Fruhvirt
8. B Štěpán Trejtnar, Tadeáš Brázda, Vít Pokorný, Daniel Ravel, Jiří Schlosser a Daniel Franzl
Pochvalu si zasloužil u časomíry Robin Žaloudek a do tabulky vzorně zapisoval Adam Vorel.

Dana Kuczmanová