Středeční dopoledne 15. června jsme si zpříjemnili atletickými závody na fotbalovém stadionu. Prostřednictvím devíti disciplín si žáci mezi sebou změřili své síly, rychlost, obratnost, zručnost a přesnost.

Závod začal hromadným nástupem před hlavními tribunami. Třídy byly rozděleny do skupin, které vedli žáci z devátých a osmých tříd. Paní učitelky se mezitím přesunuly na jednotlivá stanoviště, kde se postupně vystřídala všechna družstva.

Děti soutěžily v běhu na 50 m, skoku do dálky, skoku z místa, hodu kriketovým míčkem, ve sbírání kuželů na rychlost, trefovaly se do branky a do sudu, driblovaly s míčem a skákaly přes překážky.

Asi v polovině soutěžního dopoledne nás zahnal déšť pod tribuny. Tento čas jsme využili k občerstvení a k nákupu dobrot. Než ustal déšť, všichni načerpali novou energii do dalšího zápolení.

Smyslem závodu nebylo pouze vyhrát, ale i chovat se v duchu fair play a možná také umět přijmout porážku.

A kdo skončil na stupních vítězů? Z každé třídy byli vyhlášení tři nejlepší sportovci.

Za 1. třídy to byli Tomášek Křivánek, Klárka Knotková a Adámek Dokoupil. Ve 2. třídě se nejvíce dařilo Viktorce Maiselové, Sárince Pípalové a Štěpánkovi Károly. Medaile za 3. třídu posbírala děvčata Ema Kamencová, Aneta Klímová a Verča Treuová. Z řad čtvrťáků se k vítězství probojovali Francesco Cerminara, Aneta Rosa de Pauli a Denis Dokoupil. Nejšikovnějšími páťáky byli Jakub Novotný, Michal Žídel a Honza Houser.