V pátek 3. června jsme si připomněli Den dětí projektovým dnem s názvem „Děti dětem“. Žáci 9. ročníků a vybraní zástupci 8. tříd připravili pro žáky 1. stupně pohádkovou cestu s nejrůznějšími úkoly. Děti se měly zastavit celkem na 10 stanovištích s těmito názvy – Pohádkové čtení a hádání, Nakrmte žábu, Ptačí hnízdo, Kouzelný lektvar, Čajový dýchánek, Houbová dráha, Neposedné puzzle, Kouzelný klobouk, Magická střelba a Zatoulaní králíci.

Jediné, co jsme nemohli zajistit dopředu, bylo počasí. A to nám vůbec nepřálo. Už v noci vydatně pršelo, takže prostředí parku Réna jsme museli zavrhnout. Žáci tedy připravili celou trasu v okolí budovy 1. stupně. Malí prvňáčci začali nadšeně plnit první úkoly, ale bohužel se znovu spustil déšť. A tak jsme jednotlivá stanoviště nakonec přesunuli do vnitřních prostor. Poté už žáci 1. stupně vyráželi v intervalech na trasu. Potkali nejrůznější pohádkové bytosti – čarodějnice, princezny, víly, vodníky a další. Vyzkoušeli si slalom na koloběžce mezi houbami, návrat ztraceného vajíčka do ptačího hnízda, hádali písničky a postavy z pohádek, hráli pexeso, vařili tajemný lektvar, vybírali správnou potravu pro nemocnou žabku, atd. Jen na střelbu a hledání zatoulaných zajíčků bohužel nedošlo, protože tyto aktivity vyžadovaly venkovní prostředí. Po skoro hodinovém putování čekala na každého žáka odměna v podobě lízátka, bonbónu a papírového králíčka. Některé děti se nechaly ozdobit i barvičkami na obličej.

Děkujeme všem protagonistům dětského dne za výbornou přípravu a realizaci.  Navzdory všem zmíněným překážkám se žákům 1. stupně akce líbila a doufejme, že příští rok k nám bude počasí přívětivější!

Mgr. Pavel Švehlík a Mgr. Jitka Tesáčková

 

Foto

Video