Ve čtvrtek 19. května se pod záštitou Atletického klubu Ivančice a SVČ konal atletický trojboj Memoriál Jaromíra Růžičky. Na naší škole se našlo 51 odvážných žáků, kteří chtěli strávit odpoledne na místním fotbalovém stadionu, respektive na stanovištích jednotlivých disciplín. Soutěžilo se ve skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem a běhu na 60 metrů. Děti byly rozděleny do čtyř kategorií a ve všech měla naše škola své zastoupení, od nejmenších prvňáčků až po zdatné sedmáky. Po krátkém úvodním slovu začal závod. Pro některé jejich první v životě. Bloky i startovní povely byly zejména pro prvňáčky naprostou novinkou. Všichni ale bojovali, co jim síly stačily. V příjemném počasí, které panovalo čtvrtečnímu odpoledni, děti podávaly skvělé výkony. Při vyhlašování výsledků jsme zažívali medailové žně. K jednotlivým výkonům byly přiřazeny body podle atletických tabulek a následně byly sečteny všechny tři disciplíny. A jak to vlastně všechno dopadlo? Kdo získal diplomy, medaile a pěkné ceny?

V kategorii přípravka r. 2007 a mladší: 1. místo Štěpán Korvas, 3. místo Jan Šipl a 5. místo Richard Paška. Děvčata: 1. místo Anička Balášová, 2. místo Viktorka Svobodová, 3. místo Anetka Křivánková, 4. místo Anička Kalousková, 5. místo Magda Mrkvicová

V kategorii nejmladší žactvo r. 2005 – 2006:  1. místo Tomáš Jeřábek, 3. místo Dominik Veleba, 4. místo Jakub Novotný. Děvčata: 3. místo Ema Kamencová, 4. místo Verča Treuová

V kategorii mladší žáci a žákyně r. 2003 – 2004: 1. místo Verča Sádlová, 3. místo Hanka Rusková, 4. místo Natálka Ivančová, 5. místo Sabča Slavíková

V kategorii starší žáci a žákyně r. 2001 – 2002: 1. místo Maxim Skutkévičs, 2. místo Tadeáš Brázda, 3. místo Zdeněk Fučík, 4. místo Štěpán Trejtnar. Děvčata: 1. místo Dominika Hrazdírová, 2. místo Monika Matoušková

Ozýval se potlesk a panovala radost. Jen ti nejmenší byli trochu smutní, protože na medaile nedosáhli. Získali ale zkušenosti, které jsou nejen ve sportovním životě velmi důležité. Malou náplastí jim mohla být sladkost a pití, které obdrželi všichni závodníci.

Chtěla bych poděkovat přítomným rodičům za podporu svých ratolestí a samozřejmě všem žákům, kteří nejenže podávali skvělé výkony, ale navíc se i vzorně chovali.

Jitka Tesáčková a Dana Kuczmanová