Ve čtvrtek 28. 4. většina žáků naší školy jela v 10 hodin do Rosic na vystoupení taneční skupiny Mighty Shake Zastávka. Tato skupina vznikla pod vedením Michala Holého asi před 20 lety.  Postupně se rozrůstala a dnes má přibližně 400 členů. Taneční skupina Mighty Shake je seskupení tanečníků všech věkových kategorií. Nejmladším jsou sotva 3 roky a nejstarším více než čtyřicet. Orientují se na taneční vystoupení v širokém spektru tanečních stylů od streetových – jako je hip hop, break dance, electric boogie, přes jazz dance, či společenské párové tance, až po divadelní tvorbu. Důkazem jsou tituly mistrů republiky, Evropy a světa ve formacích i jednotlivcích, televizní vystoupení i účast v prestižních televizních projektech, jako byl třeba charitativní koncert Srdce pro děti nebo přímý přenos udílení cen E. ON Globe Energy Award. Mighty Shake Zastávka postoupila i do finále prvního ročníku soutěže Československo má talent. Naši žáci shlédli ukázky street dance a něco se dozvěděli i o historii tohoto stylu. Pokud bude chtít někdo rozšířit řady tanečníků, určitě si vybere podle věku, svých schopností a zájmu o taneční styl. Jistě platí heslo: „ Kdo tancuje, nezlobí.“

A jaké byly ohlasy našich žáků (cituji):

„Vystoupení bylo pěkné a zábavné. Velmi mě zaujalo, protože tento styl hudby i tance mám ráda. Šlo vidět, že starší tanečníci mají za sebou nějaké roky tvrdého tréninku. Dost si mákli. Kdybych měla více času, začala bych s nimi tancovat. Je to působivý styl.“ (Nikol)

„Akce byla úžasná. Tanečníci předváděli neuvěřitelné taneční kreace. Nejvíc se mi líbila sestava s názvem Zapomenutý cirkus, ve které zazněly mé dvě nejoblíbenější písničky. Jistě bych se přišla podívat znovu.“ (Kristýna)

„Bylo to super, bomba, úžasný. Ráda bych si vyzkoušela street dance a hip hop. Na vystoupení byla moc dobrá atmosféra. Krásně jsme se u toho uvolnili. Moderátor byl taky úžasný. Bylo se na co dívat. Určitě bych moc ráda šla na další vystoupení.“ (Dominika)

„Mighty Shake jsou taneční vystoupení, kde tancují profesionálové. Líbily se mi kombinace tanečních stylů. I malé děti tančily jako dospělí. Byla to fakt bomba.“(Hanka)

„Vystoupení bylo velmi pěkné. Tanečníci měli hezké kostýmy a super tanec. Tento styl mám ráda.“ (Barča)

„Byl to skvělý zážitek. Vystoupení samo o sobě bylo fascinující, spojení různých tanečních stylů ohromující. Ráda bych si to zopakovala.“ (Petra)