V měsíci dubnu, který je označován jako měsíc bezpečnosti, navštívil 3. – 5. ročník Polici ČR v Ivančicích. Paní policistka, která je maminkou našich žáků Anetky a Filipa Rosa de Pauli, nám povídala o rozdělení policie na pořádková, zásahová, dopravní nebo jízdní. Určovali jsme, jak se který typ policie obléká a ukázala nám základní vybavení policisty – pistoli, obušek, pouta a sprej s baterkou. Prohlédli jsme si služební místnosti, mohli se podívat do cely předběžného zadržení tzv. CPZ a zopakovali si dopravní značky. Vyzkoušela nás ze znalostí BESIPU, což je zkratka pro bezpečnost silničního provozu. Za odměnu jsme dostali pexeso s dopravními značkami.  Největším zážitkem pro všechny bylo snímání otisků prstu, který si každý mohl odnést domů. Dozvěděli jsme se, že se jedná o snímání papilárních linií na prstech, které jsou charakteristické pro každého z nás a pomáhají v kriminalistice pro identifikaci osob – daktyloskopii. Na závěr nám zodpověděla naše dotazy.

A. Krejčířová

Postřehy dětí:

Patrik – Byli jsme na stanici státní policie. Povídali si o rozdělení policie, a co která policie vyšetřuje. Pak nám paní policajtka ukázala zbraně – slzný plyn, teleskopický obušek, pistoli ráže 9 mm a pouta. Potom jsme si udělali otisky prstu.
Adam – Nejvíce se mi líbily zbraně, obušek, baterka s pepřákem. Vězení bylo hodně malé.
Honzík H. – Byli jsme na přednášce o policii ČR. Mohli jsme si sáhnout na zbraň, obušek, pouta. Pak jsme si udělali otisky prstu.
Michal – Říkala nám o různých typech policie (pořádková, dopravní, zásahová, jezdící). Ukazovala nám, co všechno nosí policista na opasku.
Karolína –  26.4 jsme šli na policii. Ukazovala nám zbraň, pouta a tyčku. Otiskla nám palec a vzala nás do věznice. Moc se mi to líbilo.
Natálka – Paní policajtka nám říkala, jak chytají zloděje. Taky nám říkala, že je státní policie, městská a jízdní policie. Ukazovala nám dopravní značky a vzala nás do cely.
Lucka – Bavilo mě to tam, protože jsem tam dělala své otisky prstu a na skleničce jsme zjistili pachatele, který na tu skleničku sahal.