Některé děti z prvního až pátého ročníku se sešly v úterý 16. února ve třídě 5. A. Důvodem bylo školní kolo recitační soutěže.

Všechny malé účinkující, posluchače a také rodiče přivítaly paní učitelky z prvního stupně, které tvořily odbornou porotu. Jako minulý rok, tak i letos se přednášely básničky různých délek a témat. Ke slyšení byly básně o písmenkách, přírodě, o zvířátkách….

Každou třídu mohli reprezentovat nejvíce tři soutěžící. Úkol to byl nelehký, vybrat ze třídy pouze někoho, když zájem byl tak velký! Nebyla to vůbec žádná hračka. Nakonec však každá třída společnými silami vybrala své tři favority.

Soutěžilo se ve třech kategoriích. Soutěž zahájili šikovní druháci a třeťáci, pokračovali nejmladší prvňáčci a pak už přišla řada na ty nejostřílenější čtvrťáky a páťáky.

Při závěrečném hodnocení měla porota nelehký úkol, protože všechny děti měly připravené velmi krásné básničky. Proto si na vyhodnocení museli všichni soutěžící chvíli počkat. Když byly dopsány připravené diplomy, nastalo očekávané vyhlašování výsledků. Zase pěkně jedna třída za druhou. Někdy dokonce i děti z řad diváků samy uhodly pořadí jednotlivých soutěžících. A jak to dopadlo?

1.      kategorie 2.      kategorie 3.      kategorie

1. místo – Simona Havlová

1. místo – Nela Rausová

1. místo – Denis Dokoupil

2. místo – Pavel Dvořák

2. místo – Eliška Hovorková

2. místo – Matěj Budil

3. místo – Tomáš Peterka

3. místo – Anička Kalousková

3. místo – Anička Bajerová

 

První dva z každé kategorie budou reprezentovat naši školu 16. 3. v okrskovém kole v kině Réna.