V pátek 13. listopadu se třídy 5. A a 5. B vydaly na exkurzi do Technického muzea Brno. Mnoho věcí, které jsme se chystali zhlédnout, jsme už probírali ve vlastivědě a průběžně i v jiných hodinách. I. světovou válku, bitevní pole, makety střeliva, motorky, historii letectví, předměty, které používaly naše babičky i prababičky a mnoho dalšího zajímavého.

V Uličce řemesel jsme viděli vybavení obchodu, holičství, ševcovskou dílnu, telefonní budku i zubařskou ordinaci. V technické herně jsme si vyzkoušeli záhady a zákony z oblasti fyziky, která nás na druhém stupni taky čeká. Zjistili princip kladkostroje, něco málo o elektřině a magnetismu. Toto muzeum je výjimečné také v tom, že je zde přímo nařízeno „dotýkejte se – zkoušejte – pozorujte – poznávejte“. To vše jsme dělali a bylo to moc fajn.

Cesta byla také velkým zážitkem, protože kvůli výluce vlaku jsme do Brna jeli autobusem. Tato cesta byla velmi zdlouhavá, ale zase jsme z okna viděli hrad Špilberk, novou vysokou budovu AZ Tower měřící 111 metrů a národní kulturní památku katedrálu svatého Petra a Pavla zkráceně Petrov. Z okna tramvaje jsme viděli sochu T. G. Masaryka před bývalou budovou Lékařské fakulty MU a Botanickou zahradu. Zpět se nám podařilo jet vytouženým vlakem z hlavního nádraží až do Ivančic. Počasí nám přálo a celý výlet za poznáním se nám vydařil. Myslím, že máme na co vzpomínat.

A. Krejčířová