Naše škola se již tradičně zapojila do soutěže Bobří informatiky. Soutěž probíhá jednokolově – žáci rovnou vypracovávají národní kolo. Letošní ročník bylo bohužel v kolizi s testováním SCIO. Proto jsme se nemohli zúčastnit kategorie Kadet. Soutěžní test se dělí na 12 nebo 15 otázek. Za každou správnou odpověď jsou přidělovány body. Otázky jsou děleny do kategorií lehká 9 bodů, střední 12 bodů a těžká 15 bodů. Za chybné odpovědi se odečítají 3, 4 nebo 5 otázek dle obtížnosti. Tematicky je možné je rozdělit do oblastí: digitální gramotnost, informační technologie v každodenním životě, technické otázky, společenské souvislosti používání technologií algoritmizace a programování porozumění informacím a jejich reprezentacím, strukturám řešení problémů (hádanky, logika, matematické základy informatiky). Bobřík informatiky se těší na naší škole velké oblibě. Bobřík je uloven po překonání hranice 150 bodů, resp. 120 bodů u kategorie Mini. Najít správnou odpověď nebylo vždy snadné. Všem úspěšným řešitelům z celého srdce gratuluji a těším se na další zajímavé soutěže

Mgr. Pavel Procházka

Nejlepších výsledků dosáhli

Kategorie Mini

Třída Příjmení Jméno Body
IV. třída Žalud Adam 172
IV. třída Dokoupil Denis 132
IV. třída Šipl Ondřej 124
IV. třída Pipal Jan 120

 Kategorie Benjamin

Třída Příjmení Jméno Body
VII. B Hovorková Natálie 104
VII. A Honiš Marek 96
VII. A Rajsiglová Julie 96
VII. B Trejtnar Štěpán 88