Děti dětem je již mnoho let název projektového dne, který letos proběhl v pátek 29. května v parku na Réně.

Žáci devátých ročníků si vždy vyzkouší, jaké je to být učitelem a připravit program pro žáčky, v tomto případě ty nejmenší. Zkusí, že ne vždy je jednoduché zaujmout houf malých neposedů, když občas někdo nedává pozor a občas se někdo baví. Naši deváťáci přišli vybaveni úsměvem a trpělivostí, takže pro ně tato zkouška nebyla až tak obtížná.

Již od rána se trousili do parku na Réně, aby pro své kamarády a někdy dokonce sourozence připravili zajímavý program. Vlastně, připraven už byl dopředu, ale bylo potřeba najít správná místa pro 10 stanovišť a nachystat je na nápor nedočkavých dětí. Obrázky, cedulky, opičí dráhu, ale také třeba hudbu a hry. A ještě zkontrolovat, jak vypadáme! Jako téma letošního soutěžení si totiž žáci zvolili svět Harryho Pottera a jeho kamarádů. Les a park tak byly plné malých čarodějů a čarodějnic.

Hlavně na nic nezapomenout. Všechny ty věci, které jsme mnoho hodin chystali, přenést v krabicích na Rénu a rozmístit tam, kam patří. Vše se dařilo, ve chvíli, kdy byly za mostem vidět první skupinky žáků 1. stupně, byli všichni nachystáni. A pustili se vesele a nadšeně do toho! Stejné to bylo se soutěžícími. Malá družstva procházela parkem a jeho okolím a snažila být se co nejrychlejší, nejpřesnější, nejchytřejší, nejlepší, nejhbitější a nejšikovnější. V průběhu dopoledne se k spolužákům z 1. -3. třídy postupně přidaly i děti z mateřské školky na Chřestové ulici a nakonec ještě čtvrťáci a páťáci.

Jedno stanoviště, druhé, třetí… Čas ubíhal jako voda a za chvíli se objevil cíl. Odevzdat kartičku se zaznamenanými splněnými úkoly a hurá na parket! Tam další čarodějky a jeden čaroděj připravili pro děti zábavu. Během bujarého tanečního a soutěžního veselí přišli i žáci z druhého stupně. Ti za sebou již měli umělecký zážitek. Navštívili muzikálové představení „Ať žijí rebelové!“, kde vystupuje mnoho žáků naší školy.

Páteční dopoledne v příjemném prostředí uteklo jak voda, děti se soutěžením i tancem příjemně vydováděly. A co čarodějky a čarodějové? Byla na nich vidět příjemná únava. Vše klaplo, všichni malí kamarádi vše zvládli, ať už při soutěži, nebo při tanci. Devéťáci si zaslouží ohromný dík, fungovali na 100% a postarali se nám všem o krásné dopoledne. Dík patří i panu Marku Eibelovi, který nám vytvořil zázemí otevřením příjemné restaurace u parku na Réně.

 třídní učitelky devátých čarodějnických tříd