V pátek 15. května se na naší škole konal už 4. ročník soutěže „Mladý zahrádkář.“ Kromě naší školy se zúčastnily děti ze základní školy z Ochozu u Brna, Němčic a T. G. Masaryka. Soutěžící byli rozděleni do dvou kategorií – mladší (žáci 1. stupně) a starší (žáci 2. stupně). Zatímco starší psali test, tak mladší poznávali různé rostliny a dřeviny. Po testu následoval odpočinkový AZ-kvíz, u kterého jsme se všichni velmi pobavili. Čekání na výsledky jsme si zkrátili výbornou svačinkou, kterou jsme dostali.

Výsledky potvrdily výborné znalosti soutěžících, a proto se musel udělat závěrečný rozstřel. Dramatický závěr určil konečné vítěze. Ve starší kategorii se na 1. místě umístil Dušan Badin (9.A) a krásné 2. místo obsadila Hanka Oprchalová  (9.A) – GRATULUJEME !!! Velké poděkování patří žákům 9. B jmenovitě Tereze Klapalové, Simoně Jonášové, Markétě Pevné, Daně Veselé a Danu Sedláčkovi za skvělou pomoc při organizaci soutěže. 

            Všem soutěžícím děkuji za účast v soutěži a těším se za rok na shledanou!

 

Starší kategorie:

1. místo:  Dušan Badin (ZŠ Vladimíra Menšíka)
2. místo:  Hana Oprchalová (ZŠ Vladimíra Menšíka)
3. místo:  Simona Šalplachtová (ZŠ T. G. Masaryka)

Mladší kategorie:

1. místo:  Ondřej Chotaš (ZŠ T. G. Masaryka)
2. místo:  Václav Růžička (ZŠ Němčice)
3. místo:  Lenka Papulová (ZŠ Němčice)

Mgr. Pavel Švehlík a Dana Veselá (9.B)