4. 5. se na hale v Ivančicích konalo krajské kolo házené dívek i chlapců. Do tohoto kola se probojovala pouze naše děvčata. Turnaj se konal po prodlouženém víkendu. Naše smůla začala hned ráno. Protože máme pouze 4 házenkářky, museli jsme je doplnit dalšími děvčaty, která aspoň trošku umí hrát házenou. Hned ve škole jsem zjistila, že jedna házenkářka je nemocná a na turnaj nedojde. Házenkářka Natálka má nateklé koleno a další z hráček dostala pásový opar. Nic nás ale nezastavilo a dívky se pustily se ZŠ Velká nad Veličkou do boje. Bylo nás tak málo, že jsme stěží dali dohromady 6 hráček a brankářku a aspoň 1 střídající. V průběhu utkání bylo vidět, že pouze s třemi házenkářkami se zápas dá velice těžce vyhrát. Smolný den ale pokračoval dál. Nejdříve si Kristýna při hodu na branku poranila rameno a natáhla si vazy. Smůla se ale nezastavila a pokračovala dále. Házenkářka Daniela si v tvrdém boji nalomila malíček pravé ruky. Bohužel nebyl nikdo na střídání a tak s velkou bolestí zápas dohrála. Turnaj jsme prohráli. Snad smolnější a černější den si již dlouho nepamatuji. Po zápase jsem vyplnila úrazové papíry, obvolala rodiče.  Na ivančické chirurgii měli haldy práce. Ještě štěstí, že zranění nebyla vážnější a že za chvilku budou dívky bez nějakých vážnějších následků OK. I tak naše škola obsadila druhé místo v krajském kole.

A kdo za naši školu bojoval?

6. A Natálie Bulková
7. A Klára Smetanová
7. B Natálie Svobodová, Daniela Jelínková, Kristýna Husáková, Denisa Ondráčková
8. A Kristýna Mrkvičková, Sabina Eiblová

Děkuji Klárce Kovářové a Martině Veselé z 9. A za vzornou obsluhu časomíry.

Dana Kuczmanová