McDonald’s Cup je největší fotbalový turnaj pro kluky a holky ve věku 6–11 let, který se hraje každoročně na více než 3 000 základních školách ČR. McDonald´s Cup je výjimečný turnaj se skvělými fotbalovými výkony dětí, naplněný nezapomenutelnými okamžiky pro malé i velké.

Letos se koná již 18. ročník. Ve dvou věkových kategoriích nastupuje do turnaje téměř 90  tisíc chlapců a děvčat. McDonald’s Cup se hraje na 3 589 základních školách České republiky a stále se přidávají další.
Pro naši školu začal turnaj ve středu 29. dubna.  Hrálo se na fotbalovém stadionu FC Ivančice
a celkem přijelo bojovat o postup do okresního kola 6 družstev z okolních škol. Našimi soupeři byli žáci ze ZŠ Němčice, ZŠ Neslovice, ZŠ Ořechov, ZŠ Oslavany, žáci pořádající školy ZŠ T. G. Masaryka
a my žáci ZŠ V. Menšíka.
Po slavnostním zahájení turnaje panem ředitelem Mgr. Chytkou došlo k rozlosování do dvou družstev, upřesnění pravidel hry a připomenutí fair play chování.
První zápas jsme hráli proti ZŠ Oslavany a vstup do turnaje se nám zpočátku dařil. Chlapci se snažili rozběhat soupeře, přihrávat si a vystřelit na branku. Bohužel naši hoši tvořili hru, ale soupeři stříleli branky. První zápas jsme prohráli 0 : 4. Druhý zápas proti ZŠ TGM Ivančice byl daleko napínavější, ale opět se nám nepodařilo skórovat, tentokrát jsme prohráli 0 : 3. Ve skupině jsme skončili třetí a čekal nás rozhodující zápas o 5. – 6. místo. Naším soupeřem byli chlapci a děvčata z Neslovic.
Tým ve složení Dominik Veleba, Lukáš Sladký, David Vácha, Andrejs Slišáns, Vojta Sobotka – 5. třída, Michal Žídel, Matyáš Schwarz, Jakub Novotný – 4. třída, Francesco Cerminara a Vojta Knotek – 3. třída, nakonec vybojoval 5. místo, neboť svým herním přístupem konečně vstřelil gól a porazil ZŠ Neslovice 1 : 0. Všem hráčům patří poděkování za předvedené výkony, kolektivní hru a bojovnost. Chlapci, držíme vám pěsti i v příštích zápasech.

J. Štorková