Ve středu 4. března se v hale konalo okrskové kolo minipřehazované. Je to hra s upravenými pravidly minivolejbalu, kdy na zmenšeném hřišti hrají najednou čtyři týmy o třech hráčích. Soutěž je určena pro žáky 4. a 5. tříd. Naše škola měla v zastoupení dvě družstva dívek a dvě družstva chlapců. Zúčastnila se i ZŠ TGM, ZŠ Němčice a ZŠ Oslavany. Celkem se do hry zapojilo 7 chlapeckých a 4 dívčí družstva. Hrálo se systémem každý s každým, takže si děti  minipřehazované dostatečně užily. V dopoledních hodinách proběhlo ve sportovní hale 6 zápasů děvčat a 21 zápasů chlapců.

Naši chlapci měli své zástupce ze 4. i 5. třídy a rozdělili se tak i do družstev. Úspěšnější byl nakonec tým páťáků. Hoši obsadili moc hezké 4. místo. Mladší kluky nemusí poslední místo vůbec mrzet, alespoň nasbírali cenné zkušenosti. Pochvalu za reprezentaci školy si zaslouží Tadeáš Machala, Aleš Chaloupka, Lukáš Sladký, Honzík Svoboda, Michal Žídel a Vojta Malík. Do okresního kola postoupila ZŠ Oslavany a ZŠ Němčice.

Děvčata utvořila také dvě družstva. Tým A byl složený z žákyň páté třídy Evičky Třískové, Lucky Peterkové a Evičky Dobešové. V týmu B nastoupila Natálka Budilová, Adélka Stejskalová a Simonka Nešpůrková. Starší děvčata už byla ostřílená, a tak se jim dařilo o něco lépe. Obsadila krásné 3. místo, mladší děvčata ukončila turnaj o stupínek níže. Do okresního kola postoupila ZŠ Němčice a ZŠ TGM.

Děti se přesvědčily, že i minipřehazovanou se dá příjemně unavit. Snad si tato hra najde své příznivce, protože je výbornou průpravou pro náročnější volejbal. Na závěr bych chtěla poděkovat Sabči a Klárce Eiblové, Anetě Voborné, Ivušce Molentové, Barče Krejčíkové a Terce Trejtnarové, které všechny zápasy bezchybně rozhodcovaly a podílely se tak výraznou měrou na organizaci turnaje.

Jitka Tesáčková