Dvě hodiny angličtiny v prvním červnovém týdnu strávili žáci 6. A netradičně – ve společnosti dobrovolníků ze SVČ Ivančice. Seznámili se se šesti dobrovolníky z pěti zemí – Španělska, Itálie, Arménie, Ruska a Slovenska. Každý z vystupujících si připravil prezentaci o sobě a své zemi, ve které se snažil děti nejen seznámit s důležitými fakty, ale také je pobavit.
Dověděli jsme se tak například, že ve Španělsku lidé staví pyramidy ze svých těl a soutěží, která z nich bude nejvyšší, v Itálii na Sicílii jsou tři sopky, v Rusku mají v zimě takový mráz, že děti nemusí chodit do školy a v Arménii slaví svátek vody, kdy se lidé polévají, aby měli v příštím roce štěstí.
Angličtina jinak se dětem velmi líbila, vyzkoušeli si, jak rozumí cizincům, jestli se umí zeptat a zjistili také, že angličtinu budou určitě v životě potřebovat, třeba na to, aby se mohli domluvit s lidmi z jiných zemí.

Líbilo se mi, že na nás nemluvili jenom anglicky, ale i jejich vlastním jazykem. Bylo dobré, že jsme se mohli na cokoli zeptat. Nejvíc se mi líbilo, když o své zemi a o sobě vyprávěla Ruska jménem Maruška. Napsala nám své jméno v azbuce a pozdrav na tabuli a ukázala nám i ruské peníze.

Adélka Procházková

 

Bezva bylo, jak ten Španěl lezl po skálách a líbilo se mi město Barcelona. A měl „dobrý“ vlasy.

Robin Žaloudek

 

Nejvíce se mi líbila přednáška Rusky, protože jí šlo nejvíce rozumět a snažila se mluvit i česky. Ostatní to měli taky moc zajímavé. Španěl měl španělský přízvuk, proto mu bylo rozumět hůř. Bylo to moc hezké a zajímavé.

Bára Pevná

 

Tento program byl zábavný a poučný zároveň. Nejvíc se mi líbila Arménka, která nám arménsky napsala naše jména na ruce.

Kristýnka Kadlecová

 

Líbila se mi všechna videa a prezentace, hlavně s tou vodou – že se polévají. Taky když nám psala naše jména.

Nick Severa