V úterý 15.6. jsem se vydali směr Blansko. V pondělí nám prošlapala cestičky 3. a 4. třída – naším cílem byly totiž taky Punkevní jeskyně.

Když jsme přijeli na horní můstek Macochy, uviděly děti suvenýry a hned se rozběhly nakupovat dárečky pro maminky, babičky, bratříčky a sestřičky. Po svačině jsme se dopravili lanovkou k jeskyni a prohlídka mohla začít. Pro vysokou hladinu řeky Punkvy  byla zkrácena plavba na lodičkách. To děti trošku mrzelo, ale náladu jim spravila jízda lanovkou, která nás vyvezla zpět k propasti. U stánků děti utratily zbytek peněz  a my se mohli vydat zpět domů.

Jak se nám na výletě líbilo?

Jeli jsme se školou na Macochu. Jeli jsme na loďce. Prošli jsme jeskyně. Byly tam stalagmity a stalagtity. Jeli jsme lanovkou. Slyšili jsme pověst o Macoše. Prodávali tam různé suvenýry. Mám z toho dobrý zážitek. Byli jsme tam s 1. třídou. myslím, že si na to vždycky ráda vzpomenu.

Katka Kračmarová

Líbilo se mi všecko. Nejvíc se mi líbilo, jak jsme jeli v lanovce a na lodičkách. Loďka nás zavezla do jeskyně a tam byly taky krápníky. Bylo to moc hezké. Snad tam pojedeme někdy zase.

Vojta Třísko

Bylo to moc hezké. Mně se nejvíc líbilo, jak jsme pluli na loďkách, museli jsme ohýbat hlavy.

Tomáš Polívka