V pondělí 14.6. jsme nasedli před Besedním domem do autobusu směr Moravský kras. Vypadalo to, že počasí nám nebude přát. Cesta byla dlouhá a náročná. Ale nakonec jsme v pořádku dorazili. Po zakoupení vstupenek a jízdenek na lanovou dráhu jsme se vydali k lanovce. Už během této krátké doby si stihly děti zakoupit suvenýry. Po skupinkách jsme sjížděli k Punkevní jeskyni. Prohlídka jeskyně všechny zaujala i došlo i na plavbu loďkou. Po občerstvení a pauze na nákupy, jsme odjeli do Adamova. Tam jsme se vydali na krátkou cestu k nově zrekonstruované rozhledně Alexandrovce, kde se nám naskytl krásný výhled na okolní města.

Počasí se mezitím umoudřilo a na zpáteční cestu už nám svítilo sluníčko.

A jak se líbil výlet dětem, si můžete přečíst zde:

Výlet na Macochu se mi moc líbil. Pán, co nás vezl na lodičkách, byl vtipný. Viděl jsem tam nádherné krápníky. krápníkové sochy vypadaly jako lidi, zvířata a věci. Ale nejhezčí byly jeskyně. Potom jsme jeli na rozhlednu Alexandrovku. Ale nejprve jsme museli vyjít velký kopec.

David Řiháček

V Moravském krasu bylo úžasně. Líbila se mi propast Macocha, protože v ní vypadala jako v pralese. Syčela tam voda a byla tam pára od lesů. V jeskyních se mi nejvíce líbily krápníky, co vypadaly jako pokapané bílou čokoládou.

Hana Oprchalová

Nejvíce se mi líbila jízda lodičkami po vodě. Líbilo se mně to proto, že jsem plul poprvé v jeskyni. A byli jsme v hloubce 10 metrů.

Ondra Peterka

Všechno se mi tam moc líbilo, hlavně krápník černoušek, kterého jsme se dotkli dvěma prsty levé ruky, aby se nám splnilo přání. Skoro všichni křičeli, že chtějí dostat dobré známky na vysvědčení, ale mělo to dva háčky. U dětí se to nesmělo týkat vysvědčení a u dospělých finančních potíží.

Klára Kovářová

Mně se strašně líbilo, když jsme jeli na lodičkách a taky se mi líbilo v jeskyních a nakupování suvenýrů. Líbil se mi výšlap na rozhlednu Alexandrovku, někteří už v půlce cesty nemohli, ale mně to tak dlouhé nepřišlo. A líbilo se mi na lanovce.

Sabina Eiblová

V jeskyni byla hrozná zima. Dva z krápníků, které se nechytly, ale jsou k sobě velmi blízko, se nazývají Romeo a Julie.

Bára Oulehlová

Přijeli jsme a šli jsme na lanovku. Já jsem jela druhou lanovkou bez paní učitelky, jeli jsme tam samé holky. Potom jsme šli do jeskyně. Poté jsme jeli lodičkami a museli jsme dávat pozor na hlavy a octli jsme se v pohádkové části jeskyně.

Aneta Ondovčáková

Na Alexandrovu rozhlednu jsme šli lesem a bylo to neskutečně daleko. Šli jsme asi 2 km. Sice to bylo únavné, ale stálo to za to.

Lenka Zelenková