V pátek 23. května proběhla na naší škole soutěž Mladý zahrádkář, kterou pořádá Český zahrádkářský svaz. Zúčastnily se 4 základní školy – ZŠ Vladimíra Menšíka,

ZŠ T. G. Masaryka, ZŠ Němčice a ZŠ Ochoz u Brna. Celkem soutěžilo 27 žáků, kteří byli rozděleni do 2 kategorií – mladší (žáci 1. stupně) a starší (žáci 2. stupně). Letošní ročník soutěže se od předcházejících lišil tím, že soutěž se skládala pouze z testu, a ne praktického poznávání přírodnin. Čas do vyhlášení výsledků jsme si zkrátili hraním různých her zaměřených na téma ZAHRADA – např. hry Šibenice, Hádej, kdo jsem nebo Bomba!

Všem soutěžícím děkuji za účast v soutěži. Velké poděkování patří také  Nikol Rosendorfové (8.B), Simoně Jonášové (8.B), Katce Kuchaříkové (9.tř.), Karolíně Ruswurmové (9.tř.) a Danu Sedláčkovi (8.B) za vynikající pomoc při soutěži  – byli jste opravdu skvělí!

Mgr. Pavel Švehlík

Umístění žáků naší školy:

 

MLADŠÍ  KATEGORIE

 

1. místo
2. místo
3. místo

Aleš Chaloupka (4.tř.)
Martin Dobrovodský (5.tř.)
Nikol Krydlová (5.tř.)
43 bodů
39 bodů
32 bodů
STARŠÍ  KATEGORIE  
1. místo
2. místo
3. místo
Dušan Badin (8A)
Jakub Nečas (7.B)
Adéla Procházková (6.A)  
35 bodů
33 bodů
30 bodů 

 

Postřehy žáků:

„Soutěž se mě velmi líbila, dozvěděla jsme se hodně informací ohledně rostlin.“

(Stáňa Jelínková, 7.A)

„Mně se líbilo všechno – testy, jídlo, hry – super den!“

(Sabina Nešpůrková, 7A)

„Vše se mne líbilo, nemám co vytknout.“
(Aleš Chaloupka, 7.tř.)

 

„Nejvíce se mně líbily hry.“

(Jiří Šipl, 4.tř.)

 

„Soutěž byla zajímavá a poučná. Líbily se mne i hry mimo soutěž.“

(Dušan Badin, 8.A)