13. května se v Oslavanech uskutečnilo okresní kolo dopravní soutěže. Do tohoto kola se probojovala vždy dvě nejlepší družstva z kol oblastních. Soutěž měla opět dvě kategorie – mladší a starší. Naše škola se probojovala pouze s jedním družstvem ve starší kategorii ve složení Zdeněk Toman 7. A, Bára Krejčíková, Terezka Trejtnarová a Marek Šedrla z 8. A. Všichni závodníci se na soutěž vzorně připravovali. Bohužel jsme mohli trénovat pouze teoretické testy – pravidla provozu na pozemních komunikacích a první pomoc. Dopravní hřiště a překážky nemáme k dispozici. Nevíce se v testech zlepšily dívky. Terezka Trejtnarová dokonce absolvovala test z pravidel silničního provozu bez jediné chybičky. Hochům se tentokrát v testech PSP a první pomoci tolik nedařilo. Třetí disciplínou byla jízda na dopravním hřišti. Po předchozím kole jsme očekávali, že trestných bodů nám ubude. Naši jízdu ale hodnotil přísný policista, a tak jsme bohužel dobrý začátek velmi pokazili. Na závěr nás čekala jízda zručnosti. Ta se opět konala na cestě mezi bytovkami za školou, protože škola ještě stále nemá hotovou fasádu. Z jízdy zručnosti měla nejvíc strach děvčata. Sice zase za svou jízdu dostala Terezka a Bára trestné body, ale bylo jich už na rozdíl od oblastního kola velmi málo. Tady zajel nejlepší jízdu ze všech závodníků Marek Šedrla, který projel jako jediný celou náročnou trasu bez jediného trestného bodu. A jak vše dopadlo? Naše družstvo skončilo v okresním kole na krásném třetím místě. Každý závodník obdržel diplom, potítko a 4GB flashdisk. Děkuji všem reprezentantům za pěknou reprezentaci školy.

Dana Kuczmanová