žákovská akademie

Den matek, nebo MDŽ? Který z těchto svátků je ten pravý právě pro mou maminku? Tak takhle děti určitě neuvažují. Lásku svým maminkám i babičkám projevují každý den, nejen v den sváteční.
Stalo se na naší škole milou tradicí oslavit Den matek žákovskou akademií. Letos proběhla v pondělí 5. května v kině Réna.
Největší chuť do příprav mají vždy žáčci z 1. stupně. Těší se nejen na to, jak předvedou maminkám svoje taneční, pěvecké i herecké výkony, ale i na to, jaké překvapení pro své nejmilejší připraví. 
Skvělá vystoupení odstartovali prvňáčci a druháci. Říkanky o maminkách vystřídalo vystoupení Tanec princezen. Publiku pak připomněli dětství svými pohádkami o Sněhurce a Šípkové Růžence členové dramatického kroužku z 1. i 2. stupně. V tanečním rytmu se rozvlnily dívky z kroužku aerobiku. Ve scénce Skleróza nám opět nezapomenutelně předvedli svoje herecké nadání Kamča Rotterová s Dušanem Badinem z 8.A  třídy. Samozřejmě nechyběla ani sólová vystoupení: Vojta Vorel ze 6.B zahrál na bicí, Terka Filipová ze 7.B zazpívala píseň Roll in the deep za klavírního a pěveckého  doprovodu spolužačky Evy Šínové. Tečku celého programu tvořila společná píseň všech účinkujících Narozeninová, samozřejmě s upraveným textem o maminkách.

Vestibul kina zdobila výstava portrétů maminek žáčků prvního stupně. Bylo zajímavé pozorovat, jak děti vidí své nejmilejší. Všímají si často detailů, které my dospělí vůbec nevnímáme.

Májové odpoledne se opravdu vydařilo, většina maminek a babiček si trošku poplakala, vždyť bez slziček štěstí se žádná podobná akce neobejde!