V úterý 29. 4. 2014 jsme se s chlapci 4. a 5. tříd vydali na turnaj ve vybíjené, který se odehrával na venkovním hřišti ZŠ TGM v Ivančicích.

Celkem se do hry zapojilo šest družstev. Žáci ZŠ Neslovice, ZŠ Němčice, ZŠ Oslavany, ZŠ Rosice,
 ZŠ TGM a naši žáci. Hrálo se ve dvou skupinách. Zápas trval 2 x 7 minut a vyhrálo družstvo, které mělo méně vybitých žáků. Každý tým si ve skupině zahrál dva zápasy.
My jsme nejdříve sehráli velmi vyrovnaný zápas s chlapci z Oslavan. Oba dva poločasy byly vyrovnané a o vítězi rozhodovalo prodloužení hrané na tři minuty. Na začátku prodloužení jsme ale trošku zaspali, udělali jsme zbytečné chyby a hned nám tři hráče vybili. Stav už chlapci neobrátili a smutně odcházeli ze hřiště.
Druhý zápas jsme odehráli proti domácím. Tato vybíjená byla ještě vyrovnanější než předchozí zápas, ale pro nás skončila opět nešťastně. Prohráli jsme 13:12. Ve skupině jsme se umístili na třetím místě
a čekal nás boj o 5. místo proti ZŠ Neslovice. Síly už nám bohužel nestačily a prohráli jsme i tento zápas. V turnaji jsme se umístili na 6. místě, ale za výsledky se určitě stydět nemusíme. Snažili jsme se, bojovali, hodně jsme se naběhali a to přece stojí za to.
Vždyť se říká: „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.”

Poděkování patří: Michalu Žídelovi ze 3. třídy, Martinu Dobrovodskému , Andreji Slišájnsovi
a Vojtíšku Sobotkovi ze 4. třídy, Danu Dedkovi, Adamu Hložkovi, Martinu Hrubému, Vítku Pokornému, Jirkovi Schlosserovi, Samu Schwarzovi a Lukáši Zeke z 5. třídy.