okresní finále

Chlapci 1. stupně postoupili vítězstvím turnaje ze 16. 4. do okresního finále Mc Donald’s cup 2014. Finále se hrálo 23. 4. na travnatém hřišti v Modřicích, za účasti sedmi vítězů okrskových soutěží. Byli tu chlapci ze ZŠ Bílovice, ZŠ Tišnov, ZŠ Moutnice, ZŠ Modřice, ZŠ Pohořelice, ZŠ Střelice a naše ZŠ V. Menšíka Ivančice. Na začátku turnaje jsme se rozlosovali do skupin, delegovaní rozhodčí všem hráčům připomněli fotbalová pravidla, hrací dobu a postupový klíč.

Skupiny

1. skupina
ZŠ Modřice
ZŠ Moutnice
ZŠ Pohořelice
ZŠ Střelice

2. skupina
ZŠ Bílovice
ZŠ Ivančice
ZŠ Tišnov

Ve skupině nás čekala dvě utkání. Hrací doba byla 2 x 10 minut. První zápas proti ZŠ Bílovice se nám nevydařil. Brzy jsme prohrávali, chlapcům se nedařilo kombinovat a soupeř nás nepustil do žádných střeleckých příležitostí. Ba naopak se náskok soupeřů stále zvyšoval.  Během celé hry se nám nepodařilo hru změnit, a tak jsme prohráli vysoko 8 : 1. Nutno podotknout, že náš první soupeř se stal později celkovým vítězem turnaje.

Po krátké pauze jsme sehráli druhé utkání proti ZŠ Tišnov. Jiný soupeř a odlišný způsob hry začal chlapcům vyhovovat. Hoši se velmi rychle rozehráli a začali dávat góly. Brzy jsme vedli 2 : 0, zápas skončil výhrou 3 : 1, kdy 3x se trefil Adam Hložek.

Ve skupině B jsme se umístili na 2. místě a čekal nás zápas o celkové 3. místo v turnaji. Našimi soupeři byli chlapci ze ZŠ Moutnice. Do hry jsme vtrhli bez ostychu a během chvilky jsme díky skvělé herní technice Adama Hložka vedli 3 : 0. Soupeřům se nedařilo rychlé brejky odvracet, a tak se postupně do hry zapojilo celé mužstvo a chlapci si poslední zápas užívali. Po posledním písknutí rozhodčího se radostně rozběhli po hřišti a gratulovali si. Zápas jsme nakonec vyhráli 5 : 1, kdy se podařilo skórovat i Jirkovi Schlosserovi a Martinu Dobrovodskému.

Do krajského kola jsme nepostoupili, ale 3. místo z okresního finále je pro naši školu velkým úspěchem. Hráči si z turnaje odvezli krásný pohár a každý dostal medaili.

Celkové pořadí:

1. ZŠ Bílovice
2. ZŠ Modřice
3. ZŠ V. Menšíka Ivančice
4. ZŠ Moutnice
5. ZŠ Střelice
6. ZŠ Tišnov
7. ZŠ Pohořelice

Děkuji všem hráčům za skvělou reprezentaci školy.
Jmenovitě: Martinu Dobrovodskému, Andreji Slišájnovi a Jirkovi Šiplovi ze 4. třídy, Adamu Hložkovi, Marku Honišovi, Danu Dedkovi, Jirkovi Schlosserovi, Samu Schwarzovi, Maksimu Skutkévičovi a Lukáši Zeke z 5. třídy.

Velké poděkování patří i paní Dobrovodské a paní Honišové za dopravu hráčů a pomoc při vedení týmu.

Štorková Jitka