V  týdnu od 14. do 16. 4. 2014 byl zahájen největší fotbalový turnaj pro žáky I. stupně základních škol. Letos se koná 17. ročník. Ve dvou věkových kategoriích nastupuje do turnaje téměř 85 tisíc chlapců
a děvčat ve věku 6-11 let. McDonald’s Cup se hraje na 3 589 základních školách České republiky a stále se přidávají další.
Pro naši  školu začal turnaj ve středu 16. 4. 2014. Hrálo se na travnatém hřišti FC Ivančice
a celkem přijelo bojovat o postup do okresního kola 6 družstev z okolních škol. Našimi soupeři byli žáci ze ZŠ Němčice, ZŠ Neslovice, ZŠ Ořechov, ZŠ Oslavany a žáci pořádající školy ZŠ T. G. Masaryka. Po slavnostním zahájení turnaje panem ředitelem Mgr. Chytkou došlo k rozlosování do dvou družstev, upřesnění pravidel hry a připomenutí far play chování.
První zápas jsme hráli proti ZŠ Ořechov a vstup do turnaje se nám vydařil. Vyhráli jsme vysoko
5: 0. Druhý zápas proti ZŠ T.G.Masaryka  byl napínavější, ale podařilo se nám, především díky výborně hrajícímu Adamu Hložkovi, zvítězit 4: 2. Tím jsme si zajistili postup do finále. Boj o první místo jsme zvládli a porazili jsme ZŠ Němčice 5: 3. Tým ve složení Adam Hložek, Sam Schwarz, Vítek Pokorný, Marek Honiš, Jirka Schlosser, Dan Dedek,Lukáš Zeke (žáci 5. třídy) a Martin Dobrovodský, Jirka Šipl
a Andrejs Skutkévičs (žáci 4. třídy) si vybojoval postup do okresního kola tohoto turnaje, které se uskuteční 23. 4. 2014 v Modřicích. Odměnou byl pro hráče diplom, fotbalový míč a magnetka, na které je patron letošního ročníku soutěže Theodor Gebre Selassie.

Velké poděkování patří všem hráčům, ale nejvíce nás svým výkonem podrželi a zároveň motivovali k ještě lepším výkonům skvělí fotbalisté Adam Hložek, Martin Dobrovodský a Sam Schwarz.
Chlapci, držíme vám pěsti i v dalších zápasech.