starší žáci

 3. dubna organizovala naše škola po okrskovém, okresním i krajské kolo v halovém fotbalu pro starší žáky základních škol. Sjela se tentokrát všechna nejlepší družstva z celého kraje – ZŠ Šlapanice, ZŠ Letovice, ZŠ Břeclav Kupkova, sportovní ZŠ Znojmo Mládeže a naše pořádající škola. Protože se turnaje zúčastnilo celkem pět škol, tak se hrálo systémem každý s každým po dobu 20 minut podle pravidel halového fotbalu. Zápasy pískal rozhodčí s licencí, který měl tentokrát více práce než v předchozích kolech a rozdal hodně žlutých karet. Naši hráči hráli slušně a hlavně celým svým srdcem. To se odrazilo i na hře. Tentokrát jsme zvolili hru na tři obránce a jednoho útočníka. Branku po celou dobu čtyř zápasů střežil Dominik Štork, který tým mnohdy hodně podržel a patřil mezi nejlepší hráče. V obraně hráli výborně Štěpán Rajsigl, Tomáš Fruhvirt, Dominik Novotný, Patrik Nagy a Ondřej Kala. Osvědčili se i malí a velice šikovní útočníci, teprve šesťáci , Adam Vorel a Patrik Štork. Po dobu všech utkání jsme vstřelili celkem šest branek. Ze čtyř zápasů jsme jedenkrát remizovali se ZŠ Letovice, prohráli se ZŠ Znojmo a ZŠ Šlapanice a vyhráli jsme poslední zápas turnaje se ZŠ Břeclav 3 : 1. Obsadili jsme tak v jihomoravském kraji sice bramborové, ale jistě skvělé čtvrté místo. Blahopřeji všem hráčům za pěknou reprezentaci školy, protože úspěch v kopané není nikdy pouze výhrou jednotlivce. Vždy záleží na hře celého týmu a ten byla tentokrát super. Všem patří velký dík.

Dana Kuczmanová

Tabulka výsledků:

Název školy

1.

2.

3.

4.

5.

skóre

body

pořadí

1. ZŠ Znojmo Mládeže

x

2 : 0

2 : 1

2 : 0

4 : 0

10 : 1

12

1

2. V. Menšíka Ivančice

    0 : 2

x

1 : 1

2 : 3

3 : 1

6 : 7

3

4

3. ZŠ Letovice

1 : 2

1 : 1

x

3 : 0

4 : 3

9 : 6

7

2

4. ZŠ Šlapanice

0 : 2

3 : 2

0 : 3

x

4 : 1

7 : 8

6

3

5. ZŠ Břeclav Kupkova

3 : 4

1 : 3

3 : 4

1 : 4

x

8 : 15

0

5

 

 

Celkové pořadí:

1. ZŠ Znojmo Mládeže
2. ZŠ Letovice
3.ZŠ Šlapanice
4. V. Menšíka Ivančice
5. ZŠ Břeclav Kupkova

 

Pochvalu si zaslouží tito žáci:

Za pomoc s časomírou a organizací si zaslouží pochvalu:

9. tř.
Novotný Dominik

8. A
Dominik Štork

8. B

Rajsigl Štěpán
Fruhvirt Tomáš
Nagy Patrik
Ondra Kala

6. B

Štork Patrik

6. A

Vorel Adam
Vildomec Josef

7. A

Toman Zdeněk

8. A

Hanka Oprchalová
Kamča Rotterová  
Katka Haladová
Barča Krejčíková