První dubnové ráno jsme si dali sraz na autobusovém nádraží v Ivančicích a vyrazili na soutěž s názvem Den ptactva v ZOO Brno. Po příjezdu do zoologické zahrady jsme v promítacím sále správní budovy dostali informace o tom, jak bude soutěž probíhat. Poté čtyřčlenné družstvo ve složení – Bára Pevná (6.A), Lucka Rogožanová (7.B), Markéta Pevná (8.B) a Katka Kuchaříková (9. tř.) – vyrazilo na trasu po zoologické zahradě, kde bylo rozmístěno na 19 stanovištích 19 otázek. Po asi 90 minutovém putování zahradou se holky s vyplněným pracovním listem vrátily zpět do správní budovy a čekali jsme na vyhlášení výsledků.

 

A jak to tedy dopadlo? Z celkového počtu 18 škol (základních a gymnázií) se holky umístily přesně v půlce, tedy na 9. místě. Co se týká pořadí základních škol, tak holky obsadily krásné 3. místo – patří jim velká gratulace a dík za účast v soutěži!

 

Po náročné soutěži jsme se občerstvili v restauraci a s plnými žaludky vyrazili nazpět do Ivančic. Soutěž se všem moc líbila a už teď se těšíme na příští rok na její pokračování!

 

Mgr. Pavel Švehlík

Zde jsou postřehy soutěžících:

„Velice se mne v ZOO líbilo. Otázky byly zajímavé a docela těžké. Potěšilo nás 9. místo.“

(Katka Kuchaříková, 9. tř.)

„Soutěž v Brně v ZOO se mi moc líbila. Některé otázky byly těžké a musely jsme nad nimi dlouho přemýšlet a jiné jsme věděly hned. S holkama jsme si to moc užily, byla to velká zábava a s výsledky jsme také moc spokojené!“

(Markéta Pevná, 8.B)

 

„V ZOO to bylo velmi dobré, byly tam úkoly lehké i těžké. Hlavně byl těžký poslech hlasu ptáků. Jinak to bylo fakt dobrý, hlavně v restauraci a v autobusu.“

(Lucka Rogožanová, 7.B)

 

„Nejvíce se mně líbilo to, že jsme se bavili a radili si. Myslím, že se nám to povedlo. Jsme rády, že jsme mohly jet.“

(Bára Pevná, 6.A)