Poslední březnový týden jsme se ve školní družině přenesli o více než 3,5 miliónu let zpět do minulosti Země. Ocitli jsme se v pravěku, v době, kdy se na naší planetě proháněly nejrůznější druhy dinosaurů, kde žili první předchůdci člověka.

Objevnou výpravu podniklo šest skupin – Pterosauři, Dinosauřice, Holky z pravěku, Lovci dinosaurů, Všežravci a Brontosauři.

Nejprve se všichni stručně seznámili s obdobím pravěku, děti čerpaly informace z mnoha knih a encyklopedií, které měli po celý týden k dispozici. Pro navození té pravé atmosféry zhlédly film „Cesta do pravěku“.

Potom už čekala na soutěžící řada úkolů a aktivit, např. malba amuletu, složení pravěkých zkoušek – Lovce, Stopaře, Siláka a Bylinkáře, skládání puzzle s dinosaurem podle určité barvy, hod vejcem (víčkem) na cíl, lov mamuta, jeskynní malby (malování křídou), stavba pravěkého obydlí a modelování výjevů ze života pravěkých lidí.

Každý den získala nejšikovnější družstva části obrázku, cílem všech bylo složení fotografie dinosaura – diplodoka.

To se nakonec podařilo vítězným „Všežravcům“. Na druhém místě se umístili Pterosauři a bronzovou příčku si vybojovali Brontosauři.

Ani mladší děti z I. oddělení nezůstaly pozadu a na svých toulkách pravěkem objevovaly jeho zajímavosti prostřednictvím encyklopedií a knih, pozorovaly růst dvou dinosaurů Apatosauruse a Ankylosauruse, vybarvovaly omalovánky a skládaly dinosauří obrázky.

Na cestě do pravěku jsme zažili mnoho legrace, dozvěděli se něco nového o životě našich prapředků a prehistorických živočichů, ale hlavně si uvědomili, jaké máme štěstí, že žijeme právě tady a teď.

Týden uběhl jako voda a my se těšíme na další téma – tentokrát už v současnosti – Toulky přírodou.

M. Sojková