Ve středu 26. 3. se v sále naší školy sešly všechny děti, které chtěly předvést ostatním svoje pohybové umění nebo zaujmout něčím výjimečným. Blanka Horáková a Kryštof Robotka z 9.třídy zahájili svým průvodním slovem 1. ročník soutěže Menšíkův pohybový talent. Žáci byli rozděleni do dvou kategorií – taneční a netaneční. Celou soutěž uvedly mladší holčičky s miniareobicem, kdy společně s p. uč. Bauerovou předvedly na písničku Tanec princezen, co se v kroužku od začátku šk. roku naučily. Následovalo další vystoupení, tentokrát se předvedla starší děvčata s písničkou Pipi Dlouhá punčocha. S taneční choreografií vystoupily ještě dívky z 5. třídy, 6.A, 6.B a mažoretky z 8. třídy

V netaneční kategorii zaujal porotu i diváky Vojta Vorel, který hrál na netradiční hudební nástroj cajón. Jedná o kvádr vyrobený ze dřeva (dřevěná bedýnka) s ozvučným otvorem na jedné straně. Emoce vzbudilo i další vystoupení v podání Lenky Zelenkové a jejího pejska Žanety. Za doprovodu hudby předváděl pes nejrůznější cviky. Kluzká podlaha tělocvičny mu to neulehčovala, ale na závěr sklidil zasloužený potlesk. Na závěr celé soutěže vystoupila skupina děvčat z 8.A. Mistryně improvizace, jak se jejich vystoupení nazývalo. Měly velký úspěch. Na přání diváků předváděly bez přípravy nejrůznější čísla. Např. pyramidu, p. uč. Psotovou nebo Lenertovou. Smích, který se ozýval z publika, byl hlasitý a upřímný.

Nyní už měla porota rozhodnout, kdo se umístí v obou kategoriích na pomyslných stupních vítězů. I diváci dostali možnost zvolit si svého vítěze. V konečném součtu dopadl 1. ročník Menšíkova pohybového talentu takto:

Kategorie taneční:

1.místo     Nicol Karausová a Bára Pevná 6.A
2.místo     starší děvčata z miniaerobicu
3.místo     tanečnice ze 6.B

Kategorie netaneční:

1.místo     Vojta Vorel 6.B
2.místo     Lenka Zelenková se psem Žanetou 8.A
3.místo     Mistryně improvizace 8.A

Zvláštní cena za předvedený výkon:

Eliška Chaloupková 5.třída

Cena diváků:

Tanečnice ze 6.B

Jitka Tesáčková, Dana Kuczmanová