V úterý 4. března se v hale konalo okrskové kolo minipřehazované. Je to nová hra s upravenými pravidly minivolejbalu, kdy na zmenšeném hřišti hrají najednou čtyři týmy o třech hráčích. Soutěž je určena pro žáky 4. a 5. tříd. Naše škola měla v zastoupení dvě družstva dívek a jedno družstvo chlapců. Zúčastnila se i ZŠ TGM, ZŠ Němčice a ZŠ Neslovice. Celkem se do hry zapojilo 6 chlapeckých a 5 dívčích družstev. Hrálo se systémem každý s každým, takže si děti  minipřehazované dostatečně užily. V dopoledních hodinách proběhlo ve sportovní hale 10 zápasů děvčat a 14 zápasů chlapců.

Naši chlapci: Adam Hložek, Jirka Schlosser, Dan Dedek, Vítek Pokorný a Sam Schwarz ztratili jen dva body při soupeření se ZŠ Němčice A a B. Tyto jim potom chyběly v konečném hodnocení, ve kterém dosáhli na krásné 2. místo. Společně s hochy z Němčic postupují do okresního kola, které se koná 11. března v Pohořelicích.

Děvčata utvořila dvě družstva. Tým A byl složený z žákyň páté třídy Elišky Chaloupkové, Nely Hudákové, Adélky Klapalové, Nikči Krydlové a Nikči Rosa de Pauli. V týmu B nastoupila Hanča Štefulíková, Lucka Peterková, Evička Dobešová, Venda Mrkvicová, Evička Třísková. Nevýhodou děvčat bylo, že jezdily v rámci tělocviku na plavání a hru si nestačily dostatečně zažít a procvičit. Ale praly se ze všech sil a mnohokrát se v turnaji radovaly ze získaných bodů. Nakonec obsadily 4. a 5. místo. Velmi cenné jsou nasbírané zkušenosti, které určitě děvčata zúročí v příštím ročníku soutěže. Do okresního kola postupují dívky ze ZŠ TGM a ZŠ Němčice.

Na závěr bych chtěla poděkovat Sabči a Klárce Eiblové, Nikči Studničkové, Ivušce Molentové, Barče Krejčíkové a Terce Trejtnarové, které všechny zápasy bezchybně rozhodcovaly a podílely se tak výraznou měrou na organizaci turnaje.

Jitka Tesáčková

Konečné pořadí

Chlapci:   Dívky:

1. ZŠ Němčice A
2. ZŠ V. Menšíka
3. ZŠ Němčice B
4. ZŠ TGM
5. ZŠ Neslovice A
6. ZŠ Neslovice B

1. ZŠ TGM
2. ZŠ Němčice
3. ZŠ Neslovice
4. ZŠ V. Menšíka A
5. ZŠ V. Menšíka B