Každým rokem se zúčastňujeme s žáky 2. stupně oblastní recitační soutěže ZNÁMÉ SLOVO POEZIE. Letos se konal již 18. ročník a my jsme nemohli chybět. Tradiční měření sil v umění přednesu se konalo v sále ZUŠ Zastávka. I v tomto roce se sešla silná konkurence recitátorů okolních škol – z pořádající ZŠ Zastávka, Gymnázia T. G. Masaryka Zastávka i z dalších základních škol z Ostrovačic, Zbraslavi, Rosic, Zbýšova a ZŠ Na Brněnce z Ivančic. Početná šestičlenná delegace ze ZŠ Vladimíra Menšíka mezi ostatními školami opět zabodovala. V I. kategorii zaujala porotu Balada rajská, kterou přednesla Kateřina Sirůčková. Katka mezi 18 žáky 6. a 7. tříd vyhrála krásné 1. místo. Také 2. místo patřilo naší žákyni. Dominika Studená a její Kocourek okouzlili nejen porotu, ale i publikum. Ve II. kategorii naši žáci získali další ocenění poroty, 2. místo obsadila Simona Jonášová s recitací básně Křest sv. Vladimíra a 3. místo s verši J. Seiferta Dušan Badin. Pochvalu však zaslouží i Natálka Svobodová a Ivka Molentová, protože i tyto žákyně předvedly pěkný výkon a dobře reprezentovaly naši školu v interpretačním umění. Děkujeme našim žákům za výbornou prezentaci školy a přejeme jim i další úspěchy v okresním kole soutěže v recitaci, která se koná v březnu v kině Réna.

R. Blažková