V pátek 14. února se dvě žákyně naší školy, Katka Hvižďová a Simča Jonášová, zúčastnily okresního kola v olympiádě z anglického jazyka. V konkurenci ostatních škol se na stupně vítězů tentokrát neprobojovaly, přesto odcházely obohaceny o zajímavou zkušenost i o důležité zjištění, že před mnoha cizími lidmi dokáží hovořit, nemají problém rozumět a hlavně z toho všeho mají dobrý pocit. Ten máme z holek i my, děkujeme za reprezentaci a doufáme, že svůj zápal pro cizí jazyk přenesou na co nejvíce spolužáků.

Na tuto akci jsem se připravovala dlouho. Měla jsem 13 témat a všechna jsem si připravila. V soutěži jsem na řadu přišla osmá. Trvalo to chvíli, byla jsem „vyklepaná“, ale zvládla jsem to. Byla jsem spokojená a příští rok se o účast pokusím znovu. Mojí oporou byla Simča z druhé kategorie. Bylo to moc fajn.

(Katka)

„Soutěž v anglickém jazyce byla zajímavá. Sice jsem ji nevyhrála, ale důležitá pro mě byla hlavně účast. Soutěž probíhala tak, že jsme se prvně roztřídili do dvou tříd na poslech – první kategorie a druhá kategorie. Nezdál se mi moc těžký, rozuměla jsem. Druhá část byla o mluvení. Měli jsme mluvit o tématu, které jsme si vylosovali. Kupodivu jsem měla téma, co jsem měla i ve škole. Měla jsem z toho dobrý pocit, ale nakonec jsem byla poslední. Nevadí mi to, určitě mi tato soutěž něco dala, už vím, že příště bych mohla zabrat ještě víc, pokud se tedy do okresního kola dostanu. “ 🙂

(Simča)