Ve čtvrtek 8.4. se v učebnách zeměpisu a třídě 6.B sešla skupina složená z žáků od šestého až do devátého ročníku. Všechny spojovala chuť poprat se v soutěži se svými znalostmi anglického jazyka. Píšu znalostmi, protože se ukázalo, že odvahu přihlásit se do této soutěže měli opravdu ti žáci a žákyně, kteří většinou prokázali, že „umí“.

Děti si mohly vybrat, jestli je pro ně příjemnější soutěžit v malém týmu a mít tak po celou dobu „v zádech“ podporu kamarádů, nebo jestli se raději spoléhají sami na sebe a chtějí si vyzkoušet, co dokáží bez cizí pomoci. Každému zkrátka sedí něco jiného.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích. 1.kategorie, tedy ti mladší, žáci a žákyně 6. a 7.tříd nebyla tak početná. To ta druhá, pro žáky starší, tedy 8.a 9.ročník při pohledu do třídy k pracovním stolkům doslova praskala ve švech. A které děti měly tu odvahu svoje síly změřit? Za 6.A statovala Kristýna Vlčková a Petr Olša,6.B Kuba Bogáň a David Freisleben. 7.A reprezentovaly pouze dívky – Linda Zouharová a Lenka Procházková, 7.B naopak chlapci – Jirka Drápal, Lukáš Binko, Martin Ondráček, Tomáš Psota, Marek Bureš a Honza Studnička. Nejpočetnější zastoupení měli osmáci. Za 8.AAdéla Ťopková, Caroline Kletzlová, Lenka Jahodová, Honza Vorel a Pavel Brudík, za 8.B Míša Fodorová, Bára Konečná, Michal Řiháček, Janek Sova a Jonáš Rybníček. Za 9.roč. se zúčastnili Anita Severová, Martina Kliková, Vítek Navrátil a Tomáš Bittner. Mezi těmito odvážlivci se pohybovali také Petr Janeček a Michal Molent, kteří se ujali rolí asistentů, rozdávali pracovní listy, měřili čas a pomáhali vyučujícím tam, kde bylo potřeba. Díky!

Všichni soutěžící během hodiny a půl (2 vyučovací hodiny bez přestávky!) řešili 5 úkolů a za každý z nich bylo možno získat 10 bodů. Prvním byl poslech písně a doplňování slov (mladší vybírání ze tří nabídnutých slov), která měli na svých pracovních listech vynechaná. Ve druhém úkolu si procvičili znalost zemí, kde se mluví anglicky. K obrázkům míst, osob, věcí, které s těmito zeměmi nějak souvisejí, přiřazovali správné pojmenování. Ve třetím úkolu se luštily křížovky a prokazovalo se, jak širokou má kdo slovní zásobu, ve čtvrtém se mluvilo a popisovaly se obrázky, v pátém četlo a odpovídalo na otázky k textu. Že je to moc úkolů a že to není lehké? To si možná myslíte, vy, čtenáři, ale naši soutěžící se s tím poprali na výbornou. Všem patří obrovská poklona a můžeme jen litovat, že medailová místa jsou jen tři, bodové rozdíly byly totiž opravdu malé. Jak to tedy dopadlo?

Mladší kategorie

1.místo – Lenka Procházková a Linda Zouharová ze 7.A (45 bodů)
2.místo – Kristýna Vlčková, Petr Olša z 6.A a David Freisleben6.B (43 bodů)
3.místo – Tomáš Psota, Marek Bureš a Honza Studnička ze 7.B (42 bodů)

 Starší kategorie

Zvláštní 1.místo pro téměř rodilého mluvčího 🙂 – Jonáš Rybníček z 8.B (48,5 bodu)
1. místo – Adéla Ťopková a Caroline Kletzlová z 8.A (44 bodů)
2. místo – Janek Sova z 8.B (43 bodů)
3. místo – Lenka Jahodová, Honza Vorel a Pavel Brudík z 8.A (39,5 bodu)
Míša Fodorová, Bára Konečná, Michal Řiháček z 8.B (39,5 bodu)