Školní rok 2009/2010 je pro naši školu rokem oslav. Oslav tradičních – Den matek, Den dětí, ale i oslav výjimečných. A jednu takovou jsme si zorganizovali, a samozřejmě také prožili, poslední březnové dopoledne v kině Réna. Naše škola právě v tomto školním roce slaví „padesátku“. Pět desetiletí od jejího založení.

Padesátiletý vývoj ZŠ V. Menšíka jsme si se žáky, bývalými i současnými učiteli, zástupci města a milými hosty připomněli žákovskou akademií. Od těch nejmenších školou povinných až po ty, pro které je všechno „na pohodu“, jsme se pobavili u básniček, scének, písniček, tanečků a parodií na školní události. A dokonce přišel i kouzelník! Devadesátiminutový program připomněl také něco málo z historie školy, kdy po jednotlivých desetiletích zazněly úryvky ze školní kroniky. Jedinečnost událostí z dob minulých dokreslovaly i obrázky, které se tematicky promítaly na dataprojektoru.

Dopolední program se vydařil skvěle, ohlasy byly mimořádně pozitivní. Ti nejmenší měli obrovskou radost z prvního potlesku na pódiu, ti starší si dokázali, že překonat trému je někdy docela adrenalinový sport, no a ti nejstarší školáci tiše sledovali vystoupení svých mladších spolužáků s dobrým pocitem, že zítra začínají velikonoční prázdniny.

Snad nejvíce si to užili ti, kteří tenkrát stáli za katedrou a dnes už spokojeně a v klidu užívají zaslouženého odpočinku. Mlčky seděli, spokojeně se usmívali, poslouchali, vzpomínali a určitě se mnohokrát našli mezi řádky.

Každá oslava začíná přáním oslavenci. Naše oslava přáním končila. Přejeme ZŠ V.Menšíka, ať se jí daří!

Videa

 • Vystoupení žáků 1. třídy
 • Vystoupení žáků 2. třídy
 • Vystoupení žáků 3. třídy
 • Vystoupení žáků 4. třídy
 • Vystoupení žáků 5. třídy
 • Vystoupení žáků z 6. B a 8. B
 • Vystoupení žáků z 8. A
 • Vystoupení žáků z 8. B
 • Historie naší školy
 • Vystoupení mažoretek
 •