V úterý 18.6. se první a druhá třída vydala na školní výlet do Dolních Kounic. I když je to od Ivančic jen kousek, většina dětí zde byla poprvé. U hradní brány nás přivítali naši průvodci. Prohlídka hradu byla spojená s velkou soutěží, ve které děti hledaly indicie podobně jako v televizní soutěži Pevnost Boyard. Vytvořili jsme dvě družstva, červené a modré. V každé místnosti na ně čekaly nejen soutěžní úkoly, ale děti hledaly i klíč k truhlici. Tu se jim podařilo odemknout a vyluštit hádanku, která se v ní ukrývala. Získaly jméno hradního strašidla. Když jeho jméno všichni zařvali, v oknech se zadýmilo a na okamžik se nám strašidlo zjevilo. Hra byla završena. Za odměnu získaly děti volnou vstupenku na prázdninové akce na hradě.

Usadili jsme se ve velkém stanu před hradem, rozbalili dobroty od maminek a hodovali. Kdo chtěl, mohl si zaskákat na trampolíně, zatancovat si a nakoupit drobné upomínkové předměty. Některá děvčata i kluci se oblékli do vypůjčených kostýmů krále, královny, princezny a rytíře. Pak už byl čas k návratu. Zmoženi vedrem, ale spokojeni a plni zážitků jsme se šťastně vrátili domů.

Ohlasy dětí:

Mně se líbil duch, ale měl jsem z toho husinu. A ještě se mi líbilo hledání klíčů.

Vojta

Mně se líbilo úplně všechno, ale ducha jsem se bál.

Denis

Líbilo se mi hledání klíčů a různé hry, ale nejlepší byl ten duch, který zpíval tím směšným hláskem.

Francesco

Na zámku jsem viděl krásné komnaty a obrazy. A taky tam byl hezký dřevěný medvěd. Hledali jsme klíče a vzkazy. Koupil jsem si hranolky s kečupem. Nejlepší bylo strašení.

Vojta

Líbilo se mi strašidlo, protože bylo srandovní. Taky se mi líbila trampoška a diskoška. Jedna trampoška byla rozbitá a to bylo hustý!

Michal

Mně se líbilo, jak jsme soutěžili, jak jsme házeli míčky do vody. Pak jsme šli ze zámku a koupila jsem si zmrzlinu.

Natálka