Stalo se již tradicí ukončit školní rok strávený ve školní družině „Barevným týdnem“. Nejinak tomu bylo i letos.
Od 10. do 14. června se každý den soutěžilo a bodovalo s těmito vylosovanými barvami:
Pondělí – červená
Úterý – bílá
Středa – šedá
Čtvrtek – oranžová
Pátek – zelená

Barevný týden tedy začal pestrou červenou. Děti se zúčastnily soutěží v přebírání geometrických tvarů a slalomu
s červenými kroužky, malovaly skřítka Červenáčka a vzpomínaly na různé druhy ovoce a zeleniny červené barvy.

V úterý se nám trošku ochladilo, neboť nastoupila vládkyně zimy – bílá barvička. Pro soutěžící byly připraveny úkoly na procvičení rychlosti i bystrosti – proskakování v bílém kruhu, přebírání víček a stavba pyramidy. Své vědomosti si vyzkoušeli při psaní bílých kytiček a zvířátek.

Střed „Barevného týdne“ byl jen na oko pochmurný – šedá barva je tak trošku smutná. Děti si s ní však poradily a vesele se proháněly na koloběžce při slalomu na rychlost, malovaly šedá zvířátka a psaly co nejvíce věcí na písmeno „š“.

Čtvrtek s sebou přinesl teplou oranžovou barvu, která v soutěžících rozproudila energii ke zdolávání dalších disciplín – běhu s nafukovacím balonkem na papírovém talířku, stavbě komínu z barevného domina, třídění ponožek, sběru a přenášení oranžových papírků brčkem.

Poslední den byl tak trochu věnovaný přírodě – zelená barva k tomu přímo vybízela. Vypravili jsme se proto na Rénu, kde měly děti za úkol sestavit z nasbíraných přírodnin pohádkovou postavičku žijící v lese. Po příchodu do družiny si všichni vyzkoušeli turecký sed na gymnastickém míči a dalším úkolem bylo vypsání zeleného ovoce a zeleniny.

Týden s barvičkami skončil, sečetly se všechny body a my jsme se dozvěděli vítěze.

Nejbarevnějším a nejšikovnějším vítězem se stal letos opět Dan Dedek ze 4. třídy, 2. místo si vybojovala Simča Nešpůrková a na 3. místě se umístila Sabča Živnová.

Školní rok končí a my se už těšíme nejen na prázdniny, ale také na to, jaké barvičky si vylosujeme příště.

M. Sojková, E. Bláhová