Víte, co se skrývá pod názvem OVOV? Je to zkratka ODZNAKU VŠESTRANNOSTI OLYMPIJSKÝCH VÍTĚZŮ, tedy soutěže, jejíž okresní kolo se konalo v úterý 28. 5. 2013 na hřišti ZŠ TGM v Ivančicích. Jak jsme byli všichni překvapeni, když se na hřišti objevila česká rekordmanka v trojskoku, sympatická Šárka Kašpárková, mistryně světa z roku 1997 a její trenér, kteří pomáhali s organizací.

Do soutěže bylo možné sestavit osmičlenné družstvo složené ze čtyř dívek a čtyř chlapců. Také se soutěžilo i v jednotlivcích. Za naší školu jsme nominovali maximální počet 16 závodníků. Každý účastník musel absolvovat celkem 5 disciplín – kliky, leh-sedy, skok přes švihadlo (snožmo vpřed, vzad, střídnonož, „vajíčko“) vše po dobu dvou minut, běh na 60 a 1 000 m, trojskok snožmo z místa, hod medicinbalem obouruč přes hlavu vzad. Vše se bodovalo podle tabulek OVOV. A jak vše dopadlo? Jako družstvo jsme skončili čtvrtí s „bramborovou medailí“. V jednotlivcích skončil na pomyslné bedně Zdeněk Toman z 6. A za třetí místo a druhé místo obsadil Marek Šedrla ze 7.A. V dívkách se prosadily a na stupních vítězů stanuly na třetím místě Natálka Svobodová a na druhém místě Terezka Bučková. Obě z 5. třídy. Tito čtyři žáci postupují do krajského kola, které se koná 10. 6. 2013 v Břeclavi. I spousta dalších žáků získala v jednotlivých disciplínách prvenství a hlavně mnohdy překonala sama sebe. Všem zúčastněným žákům děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a postupujícím držme pěsti v krajském kole.

Za družstvo i jednotlivce soutěžili:

Natálka Svobodová, Terezka Bučková (5. třída), Katka Haladová, Barča Krejčíková (7. A), Zdeněk Toman (6. A), Marek Šedrla (7. A), Štěpán Rajsigl (7. B), Dominik Novotný (8. třída)

V kategorii jednotlivců nás reprezentovali:

 David Brtníček (6. A), Dominik Štork (7. A), Tomáš Zohner (7. B), Dominik Mařík, Zdeněk Houser, David Ludvík, Pavel Borovička (8. třída)

Dana Kuczmanová