Tematické týdny se staly v naší školní družině oblíbenou činností dětí. Ve druhém květnovém týdnu jsme se prostřednictvím pohádek přenesli do říše králů, princezen, oblud a různých nadpřirozených bytostí.

Pro děti nebyly připraveny úkoly vždy jednoduché, ale i s těmi složitějšími si poradily. Prvním úkolem bylo pojmenovat svoji soutěžící skupinu a namalovat její znak.

Jako první se představila známá bajka Zvířátka a loupežníci, kterou jsme si nejprve společně přečetli. Skupinky dostaly nevybarvené obrázky, na kterých měly najít různá zvířátka a celý obrázek vybarvit.

Druhý den si děti připomněly příběh Jeníčka a Mařenky a taky si na oba hrdiny pohádky O perníkové chaloupce tak trochu zahrály. Nejprve hledaly jahody natištěné na papírových kartičkách, potom sestavovaly puzzle – perníkovou chaloupku a nakonec utíkaly před ježidědkem připravenou opičí dráhou. V další pohádce – O Zlatovlásce – se malí pohádkáři proměnili v pomocníky Jiříka – sbírali ztracené perličky, hledali prsten a lovili rybky.

Čtvrtek byl věnován filmové pohádce S čerty nejsou žerty. Soutěžící si hravě poradili s čertovskou centrifugou (obíhání kůlu a následovné bouchnutí do koše), stavbou nejvyšší věže ze dřevěných kostek i kresbou nejobludnějšího Lucifera.

Protože jsme si během týdne povídali jen o čtyřech známých pohádkách, prošly děti malou zkouškou i z těch ostatních – hádaly názvy podle písniček a známých úryvků.

Vyvrcholením týdenního soutěžení byla cesta za pokladem, který byl po splnění všech úkolů, které pohádkáři postupně nacházely, objeven pod lípou U Červeného kříže.

 Na zábavné dny strávené s pohádkami jistě budeme rádi vzpomínat.

                                                                        M. Sojková, E. Bláhová