Ve středu 15. května se opět po roce ve všech našich větších městech objevily žluté květy měsíčku lékařského, který je už patnáct let symbolem prevence rakoviny. Svými dvaceti korunami do pokladny jsme mohli přispět na výzkum a léčbu této nemoci.
Sbírka je největší preventivní akcí v České republice, která seznamuje s možnostmi nádorové prevence. Včasným vyšetřením se dá v mnohých případech nemoc úspěšně léčit. Dvojnásob to platí u rakoviny tlustého střeva, na kterou je letošní kampaň zaměřena. Touto nemocí u nás podle statistik trpí každý dvacátý člověk. Každý rok onemocní 8000 tisíc lidí a 5000 na ni ročně zemře, často zcela zbytečně. Pokud se onemocnění zachytí v prvním stádiu, je naděje na vyléčení téměř stoprocentní. 
I letos se už tradičně do kampaně zapojila naše škola. Žáci devátého ročníku celé středeční dopoledne nabízeli na všech hlavních ulicích Ivančic kolemjdoucím květ spolu s letáčkem a informací o letošním zaměření sbírky. Celkem se jim podařilo od našich spoluobčanů vybrat úctyhodnou částku 9340,- Kč.                                               

Jana Kračmarová

Potkali jsme plno hodných lidí, kteří nám děkovali za to, že děláme tak prospěšnou práci, ale našli se i tací, kteří nám nadávali a posílali nás „za Kalouskem“. Nebo nás prostě ignorovali. Ale i tak to byla zábava a klidně bych chodila prodávat znovu.         

Marcela Voborná

Potkali jsme plno výjimečných lidí. Někteří rozměňovali peníze, aby měli přesně, někteří přispěli hodně, vhazovali „papírovky“. Peníze dávali lidé, do kterých bychom to neřekli, a naopak lidé, u kterých „peníze cinkaly v kapse“, říkali, že je nemají. Občas jsem nemohl uvěřit, jak jsou lidé velkorysí. Prodávání jsem si užil, doufám, že jsem pomohl.

Martin Muzikář

Jedna paní nám říkala, že se setkala s falešnými prodavači, kteří na sobě neměli trička a tak po nich chtěla potvrzení, že můžou prodávat. Oni na ni začali křičet a sprostě nadávat a házet po ní kamení. Tyhle falešné prodavače nakonec hledali policisté.

Aneta Procházková