V úterý  7. května se  vybraná děvčata  z 5. a 7. třídy vydala  do Brna, aby se ve sportovní  hale  v Bohunicích zúčastnila krajského finále Novinářského kalamáře. Znalí už vědí, že se jedná o házenkářský turnaj s dlouholetou tradicí. Po domácí výhře nad „Brněnkou“ a družstvem místního gymnázia postoupily holky do dalšího kola. I zde nás čekaly dva týmy, jeden ze ZŠ Martínkova Brno a druhý z Veselí nad Moravou. Zatímco brněnský soupeř byl pro děvčata naprosto neznámý, toho z Veselí mají holky dokonale přečteného ze soutěže, kterou společně hrají.

Hned do prvního zápasu vstoupila děvčata s nasazením a brzy se ukázalo, že holky z Brna nebudou tvořit žádnou velkou překážku. Vyhráli jsme hladce 19:2. Ještě snadněji si se soupeřem poradila i děvčata z Veselí. Čekal nás poslední a rozhodující zápas. Vítěz měl postoupit do celostátního finále v Karviné. Naše házenkářky vtrhly do zápasu jako vítr a rázem vedly 4:0. Několikabrankový náskok si děvčata udržovala po velkou část utkání. Vysoké tempo zápasu, nervozita, také základní sestava Veselí složená ze samých házenkářek a trošku i výkon rozhodčích nakonec rozhodly, že skóre se v okamžiku ukončení zápasu zastavilo na 10:10. Nyní měla pořadatelka turnaje rozhodnout o dalším postupu. Prosazovala střelbu „sedmiček“, bohužel pro nás byl v propozicích stanoven postup dle celkového skóre. Tam bohužel našim děvčatům scházelo devět nastřílených branek.

Slzy, velké zklamání a úplné ticho. Tak by se dala charakterizovat cesta zpátky do Ivančic. Já si ale myslím, že druhé místo v celém kraji je krásný úspěch. Holky si odvezly diplom a pohár a s odstupem času jistě ocení ve vitríně jeho krásu.

Za skvělou reprezentaci školy a výbornou podívanou chci poděkovat družstvu, které hrálo v tomto složení:

5. třída – Terka Bučková, Natálka Svobodová
7.A – Katka Haladová, Barča Krejčíková, Terka Trejtnarová, Klárka Kovářová, Anička Kabelková, Marťa Veselá
7.B – Nikča Studničková

Velké poděkování patří panu Milanu Bučkovi, který nám ochotně zajistil dopravu na turnaj i zpět.

Jitka Tesáčková