Spaní ve školní třídě je pro naše žáky již tradice. Těší se na tuto akci již od podzimu a jinak tomu nebylo ani letos.

Ve čtvrtek 2. 5. se to před školou jen hemžilo. Nebylo by na tom nic divného, vždyť ve škole je ruch každý všední den. Jenže kdyby bylo ráno nebo poledne, ale na věži právě odbývala pátá hodina, když paní učitelky otevřely školní dveře. Začali jsme brát schody po dvou, jen abychom „chytli“ to nejlepší místo na spaní. Během chvilky jsme zvládli nachystat pelíšky a s batůžky naplněnými špekáčky, pečivem a sladkostmi jsme se vydali do parku na Rénu.

Vyhladovělí jsme nejprve zasedli k ohništi, opekli si večeři, zapili ji tamní točenou limonádou a ještě nám zbylo místo na zmrzlinu. Takto posilnění jsme se těšili na hry v lese, ale počasí nás brzy zahnalo do herny SVČ. Přichystány byly úpolové, logické a pohybové hry. Nechyběla ani nejvíce očekávaná stezka odvahy. Jejím úkolem bylo projít starou půdu a cílem bylo najít kotlík s pokladem. Ne všichni tuto dobrovolnou cestu nakonec podnikli, protože paní tma budila opravdu velký respekt.

Po prožitých dobrodružstvích tohoto dne se všichni spokojeně uložili ke spánku. Páteční ráno nás přivítalo nemilými dešťovými kapkami. Ještě v průběhu sladké snídaně jsme doufali, že se počasí umoudří. Ale nestalo se, proto naše kroky vedly opět do herny. I přes nepříznivé počasí nám vydržela dobrá nálada a dopoledne velmi rychle uteklo.

Za příjemnou atmosféru, která panovala po oba dny děkujeme Simoně a Vítkovi Chabinovým ze SVČ, za vytvořené zázemí na Réně panu Eiblovi a za dobrou snídani a svačinu paním kuchařkám.

Už teď se třeťáci mohou těšit na tradiční spaní ve škole i příští rok. Žáky čtvrté třídy čeká již na podzim velká změna v podobě adaptačního pobytu.

žáci 3. a 4. třídy