Ve středu 24. dubna se žáci 1. stupně těšili do kina Réna na hudební vystoupení skupiny Abrakamuzika. Je to interaktivní hudební divadlo zaměřené na tvorbu a realizaci didaktických hudebních pořadů bezprostředně souvisejících s výukou a výchovou.

Účinkující jsou učitelé praktikující na Základní umělecké škole v Hranicích – jsou kvalifikovaní pedagogové a hudebníci s dlouhodobou zkušeností v oblasti dramatické výchovy.
Petr Novák – kytara, zpěv, autor hudby a textu, vedoucí projektu a tvůrce výukových programů
Miroslav Smrčka – klarinet, saxofon, zobcová flétna, zpěv, spoluautor hudebních aranží
Martin Foltýnek – akordeon, klávesové nástroje, zpěv

Náš pořad se jmenoval Abrakamuzika aneb hodina chování.

Děti tedy nečekalo pouze vystoupení pěvecké, ale mezi písničkami se učily správně reagovat na situace, které se jim mohou během dne přihodit.

Např.:     
   Jsem doma sám/a a někdo zazvoní. Jak se mám zachovat?
   Nebo nám cizí člověk nabídne svezení k našemu domu – prý zná rodiče. Tak co mám udělat?
   Nebo nám sympatický mladík nabídne projížďku na motorce. Jak zareagovat?
  
Na začátku programu jsme se učili i pozdravit a poděkovat, poprosit o něco a rozloučit se. Zdá se to jednoduché, ale některým dětem jsme museli zpočátku hodně napovídat. Není to tak prosté, jak se zdá.  I slušnému chování se musíme naučit.
Naší výhodou bylo, že jsme si vše vyzkoušeli hned na pódiu, mohli jsme reagovat na nesprávně řešenou situaci a předávali jsme si návrhy, nápady a hledali ta nejlepší řešení.

Hodinka zábavy rychle utekla, pořad byl pro všechny zajímavý a poučný a písničky jsme si v závěru zpívali všichni. Došlo i na taneček, a tak se již nyní těšíme na vystoupení v příštím školním roce.

Štorková Jitka