Ve středu 24. 4. 2013 se v Oslavanech uskutečnilo okrskové kolo v dopravní soutěži BESIP. Vzhledem k dlouhé zimě nebylo mnoho času na trénink na dopravním hřišti a na překážkách. Testy jsme zvládli natrénovat na počítačích a improvizovanou překážkovou dráhu jsme si poskládali u školy. Každý se mohl přesvědčit, že zdolat slalom z kuželek a projet mezi prkny vzdálenými od sebe téměř na šířku kola, není lehké. Za naši školu jeli soutěžit cyklisticky nejzdatnější „borci“, kteří ale znali i pravidla silničního provozu. V Oslavanech se sešlo celkem 8 škol. Soutěžilo se po družstvech za 1. a 2. stupeň. Každé družstvo se skládalo ze dvou chlapců a ze dvou dívek. Prvním úkolem byl test znalosti pravidel silničního provozu. Následovala jízda zručnosti a jízda na dopravním hřišti. Špatně zodpovězená otázka, přestupek na dopravním hřišti nebo špatně projetá překážka, vše bylo hodnoceno trestnými body. Na dopravním hřišti rozdávali trestné body i městští policisté. A jak jsme to zvládli?
Na 3. místě se umístili žáci 2. stupně a 5. místo obsadili naši nejmladší. Děkuji všem cyklistům za pěknou reprezentaci školy.