Ve středu 17. 4. se konal již 16. ročník největšího fotbalového turnaje pro žáky základních škol s názvem McDonalds Cup. Naše škola vyslala družstvo složené z chlapců čtvrté a páté třídy, jednoho zástupce měla i třída třetí. V devět hodin začalo na hřišti GJB sportovní zápolení. Přihlášeno bylo celkem pět družstev, takže se hrálo systémem každý s každým, časově potom 2 krát 8 minut. Naši kluci hráli hned první zápas s týmem z Oslavan. Dařilo se jim a výsledek 2:1 byl zasloužený. Stejný výsledek uhráli i v zápase se ZŠ Němčice. V utkání s „Brněnkou“ jsme dlouho vedli, škoda, že těsně před koncem soupeř srovnal na 1:1. S postupujícím časem stoupala nejen teplota (sluníčko už docela pálilo), ale hlavně nervozita. Čekal nás totiž poslední a zároveň rozhodující zápas. ZŠ Neslovice neprohrála ani jednou, navíc všechny soupeře porazila jednoznačně. Jejich silnou stránkou byla střelba z dálky. Naši chlapci nastupovali s bojovnou náladou a chutí vyhrát. Hned v úvodních minutách se prosadil dvakrát rychle za sebou náš nejlepší střelec Adam Hložek. Góly pak přidal i Paťa Štork a Vojta Vorel. Konečný výsledek 5:0 posunul naše fotbalisty do okresního kola, které se koná příští pátek na hřišti v Žabčicích. Děkuji i tatínkům Erika Haičmana a Adama Hložka, kteří přišli kluky povzbudit a jistě také přispěli ke konečnému výsledku. Po vyhlášení výsledků jsme zašli s kluky na zmrzlinu, protože po dnešním dnu si ji určitě zasloužili.

Na turnaji oceňuji sportovního ducha, který ho provázel po celou dobu. Faulů bylo minimum a to, že se hoši z různých družstev znají i z aktivit mimo školu, přispělo k pohodové fotbalové atmosféře.

Za reprezentaci a pěkný zážitek děkuji družstvu, které mělo následující složení:

Patrik Štork, Marek Muzikář, Robin Žaloudek, Vojta Vorel, Erik Haičman, Radek Novotný – 5. třída