JACKIE AND THE SUNFLOWER PRINCESS

 Vzdělávací divadlo Medvěd je mezinárodní cestující divadlo. Specializuje se na výuku angličtiny prostřednictvím interaktivních divadelních představení. 17. dubna žáci 3., 4., 5. a 6. tříd zamířili do kina Réna, aby zde zhlédli jedno z nich.

Pohádka Jackie and the Sunflower Princess je interaktivní akce hraná v angličtině. Hlavní postavou je dívka jménem Jackie. Ta má v příběhu za úkol pomoci Mr a Mrs Good v boji proti špatnému králi Malabo. Chytlavá melodie jednoduché písničky a skvělé výkony herců vtáhly naše malé diváky přímo do děje. Během 55 minut vtipné show si žáci nevědomky procvičili a rozšířili základní gramatiku a slovní zásobu. Ze smíchu, který se nepřetržitě nesl sálem, bylo cítit, že je toto představení opravdu baví a angličtina jim není vůbec žádnou překážkou.

Bylo to super, nejvíce se mi líbilo jak pan a paní Horrible běhali kolem nás a brali si slunečnicové lidi. A líbilo se mi, jak odhalili Malaba a zjistili, že je to jen malý skřítek.

Jirka Schlosser

Mně se to líbilo! Všemu jsem rozuměla, jenom asi pár slov jsem neznala. Bylo to srandovní a písničku, kterou jsme zpívali, nemohu vyhnat z hlavy.

Terka Konečná

Bylo to velmi zajímavé a hezké, nejvíce se mi líbila postava Yellow girl. Celkem jsem jim rozuměl.

Vítek Pokorný