Je úterý „devátého“ dubna a sportovní halou se prohání devět skupin veselých dětí. Jsou to páťáci z naší školy a páťáci ze ZŠ Němčice. Každá skupinka se skládá z žáků obou škol, kteří se přišli poznat a aby těch „devítek“ nebylo málo, na devíti stanovištích, která pro ně připravili šikovní deváťáci, si vyzkoušet, jak umí navzájem spolupracovat. Od začátku musejí zapojit postřeh, pohotovost, kreativitu a paměť, popustit uzdu fantazii, zábavě a smíchu a ještě u toho všeho být rychlí. Ukazuje se, že pro děti to není vůbec žádný problém a po celou dobu se halou ozývá veselé švitoření a povzbuzování se. A protože při sportu a soutěžích vždy vyhládne, čeká nás na závěr i sladká a zdravá tečka v podobě koblížku, jablíčka a pitíčka. Atmosféra je celou dobu příjemná a ukazuje se, že každá tvář, která byla na začátku neznámá, teď začíná představovat konkrétního kamaráda. Navazujeme nové vztahy, bavíme se a těšíme se, že až v září někteří žáci z Němčic zamíří na naši školu do 6. ročníku, už se budeme znát.