První dubnovou středu jsme si zpříjemnili návštěvou brněnského divadla Radost. Z bohaté nabídky divadelního repertoáru jsme si vybrali představení napsané na motivy knihy anglického spisovatele Jonathana Swifta – Gulliver v Liliputově aneb Deník bájného cestovatele.

V 70 minutách jsme prožili příběh Lemuela Gullivera, lodního lékaře, kterému učarovaly cesty po moři a který jednoho dne ztroskotá – ne jako Robinson v divočině, ale na pozoruhodném ostrově Liliput. Nachází tu fantastické obyvatele – lidi i zvířata, kteří jsou mnohem menší, než on. V groteskní nadsázce i situacích dávají však Gulliverovi najevo svou „moc, důležitost i význam“. Gulliver se směšností jejich hemžení velmi baví, nicméně jim pomůže vyhrát bitvu se sousedním ostrovem Blefuskem, i zdolat požár v císařském paláci. Pak se však znelíbí císařovně a jejím nohsledům – a jde mu o život. Nakonec se mu podaří uprchnout a vrací se zpátky do Anglie.

Zaujali nás nejenom skvělé herecké výkony, ale i nádherně zpracované loutky. Výběr představení se nám zdařil a doufáme, že stejně úspěšní budeme i příště.

žáci 3., 4. a 5. třídy