… konečně 1. místo !!

Ve středu 10. března 2010 se v Ivančicích v hale na Rybářské  konalo další sportovní klání mezi školami, tentokrát v házené. Turnaj byl určen žákům 8. a 9. tříd, ale své zkušenosti přišli sbírat i mladší.

„Menšík“, tedy jako naše ZŠ V. Menšíka, si dělal velké naděje na vítězství. Házená je mezi našimi žáky oblíbená a mnoho z nich se jí věnuje ve svém volném čase v HK Ivančice.

Naše družstvo hrálo ve složení Jan Kalandřík, Michal Molent, David Šic, Marek Jánošík, Martin Batěk, Marek Batěk, Dominik Blažek, Jirka Muzikář a Tomáš Psota.

V prvním velmi napínavém zápase se ZŠ TGM Ivančice se hrálo nahoru dolů, útok střídal obranu, konečný výsledek 18:18. Dělba bodů  byla spravedlivá.

Druhý zápas s GJB Ivančice už měl jiný průběh. Po rozpačitém začátku si hráči vytvořili několika bodový náskok, který v průběhu zápasu narůstal na konečných 25 : 11.

Vzájemný zápas GJB  a ZŠ TGM skončil 12 : 22.

O celkovém vítězi turnaje rozhodlo skóre.  Máme tedy  1. místo!

Největší oporou našeho týmu byl Michal Molent, který také vstřelil nejvíce branek (16). Pochvalu si zaslouží všichni hráči, dokázali zvítězit v turnaji a postoupit do okresního finále, které se hraje 22. března v Kuřimi.

Držíme  palce!!!

Mgr. Zdeňka Adamová