Zaznělo 19. února školní družinou. Konal se zde již tradiční masopustní karneval. Přípravy na tento den probíhaly celý týden, kdy si děti vyráběly zvířecí masky a šaškovské girlandy. Těmi si vyzdobily místnosti družiny a mohl začít ten pravý karnevalový rej.

Po úvodní promenádě, v níž se představili kovbojky, Spidermani, dráček, pirátka, kuřátko, chobotnice, čarodějnice, Beruška, Indián a vojáci, byly vyhlášeny soutěže o nejoriginálnější masky a nejlepší tanečníky.

Za decibelů písní skupiny Kabát předváděly masky nejrůznější taneční kreace. Nejvytrvalejším a také nejlepším tanečníkem byl vyhlášen Adam Hložek, jako nej… tanečnice se předvedly Anetka Ondovčáková, Sabča a Klárka Eiblovy.

Kromě taneční soutěže byly pro všechny připraveny sportovně- pohybové aktivity jako např. procházení ve dvojicích pod lanem, přebírání barevných tvarů v družstvech, výroba mumie za pomoci toaletního papíru, balónkový tanec nebo foukání do pingpongového míčku slámkou.

Zábavné odpoledne vyvrcholilo -jak jinak – vyhlášením nejlepších masek a předáním odměn. Na 1. místě se umístil dráček – Adélka Klapalová, 2. místo si vydobyla pirátka – Natálka Hovorková a na 3. místě skončilo kuřátko – Leonka Fraňková.

M. Sojková