Na těchto stránkách můžete sledovat aktuální fotografie a zprávy ze školy v přírodě 6.A

24. 5. 2012 3. den odpoledne

12.30-19.30: ve 12:30 jsme vyšli na autobusovou zastávku do Březiny, kde jsme nastoupili do autobusu, který jel pod rozhlednu Klucanina. Z autobusové zastávky jsme šli na rozhlednu celkem 2 kilometry do kopce a 150 schodů na vrchol rozhledny. Z rozhledny šlo vidět na celý Tišnov a do okolních vesnic. Pod rozhlednou jsme dodělali pracovní list Mapa a začali dělat Pole a louka. Z rozhledny jsme se vydali dolů, což už bylo jen 2 kilometry skopce do Tišnova. V Tišnově jsme navštívili restauraci Pěna dní. Zde si každý vybral z jídelní ho lístku co mu chutnalo. Pak jsme zaplatili a vydali se směr ubytovnu, což bylo 4 kilometry pěšky. Teď jsme na ubytovně a máme osobní volno. Někteří hrají fotbal a ping pong a někteří odpočívají. Večer bude táborák.

Dominik, Filip

24. 5. 2012 3. den dopoledne

7.00-11.30: Dnes byl budíček v 7.20. Hrozně nás bolely nohy. Ke snídani jsme měli šunku, sýr, rajčata a rohlík. Mohli jsme si vzít džem nebo máslo. Po snídaní jsme šli zkontrolovat pasti. Dnešní úlovek byl opravdu velký. Pak jsme šli odlít stopy ze sádry vyplnit pracovní list Les. Také jsme hráli turnaj v ping pongu. Odpoledne jdeme na rozhlednu Klucanina.

23. 5. 2012 2. den odpoledne

12.00-20.30: Ve 12:00 jsme vyrazili na 7 kilometrovou trasu na parník. Potom jsme jeli parníkem do přístavu Veveří. Z parníku jsme vystoupili a vydali jsme se na hrad. Zde jsme šli se občerstvit do bufetu. Dali jsme si párek v rohlíku, ledovou tříšť a zmrzlinu. Potom v 16:00 hodin jsme šli na prohlídku hradu, která trvala 40 minut. Tato prohlídka byla moc zajímavá a poučná. Nejvíc nás zaujala Prašná věž. Po prohlídce jsme vyrazili na autobus, kterým jsme jeli až do Hradčan. Odsud jsme šli na ubytovnu, kde jsme dostali večeři a teď máme osobní volno. Celkem jsme dnes ušli 14 km. Teď  hrajeme ping-pong.

Adam a Dominik

23. 5. 2012 2. den dopoledne

7.00-11.00: Budíček byl dnes v 7.15. Ráno jsme si vyčistili zuby a šli se nasnídat. Ke snídani jsme měli rohlík, sýr, vánočku, rajče, čaj nebo džus. Vybrat si mohl opravu každý. Po snídani jsme šli zkontrolovat úlovky v pastích na hmyz. Po tak velkém dešti jsme se báli, že tam nic nebude. Ale spletli jsme se. Pak jsme udělali pracovní list Voda. Po obědě půjdeme na hrad Veveří.

22. 5. 2012 1. den odpoledne

12.00-20.00 : ve 12:00 hodin jsme dostali k obědu vývar z kuřecího masa a sekanou. Po obědě jsme měli půl hodiny osobní volno a pak jsme se vydali na výlet k Maršovskému jezírku. Zde se nacházel kaolin a viděli jsme skokany, ropuchu, srnce a spoustu hmyzu. Potom při bouřce přes cestu spadl strom, který jsme museli obejít.

Po příchodu do ubytovny jsme byli mokří a studení. Tekla ale teplá voda, tak jsme se osprchovali. K večeři jsme dostali zapečené těstoviny se šunkou, sýrem a pomerančovou šťávu.

Katka, Zuzka, Dominik, Sabina

9.30-12.00: Na místo jsme dorazili 9.30. Cestou na školu v  přírodě jsme navštívili Ronečka (pejska p. učitele Švehlíka).  Po vybalení  jsme šli zakopat pasti na odchyt hmyzu. Krátce před obědem jsme si zahráli  ping pong. Odpoledne půjdeme na vycházku ke Maršovskému jezírku.