V pondělí 30. ledna 2012 se ve sportovní hale v Ivančicích uskutečnilo okresní finále turnaje v házené žáků 8. a 9. tříd základních škol. O pohár pro nejlepší tým v okrese Brno – venkov přijeli bojovat hráči z 6 škol – ZŠ Pohořelice, ZŠ Kuřim Tyršova, ZŠ Újezd u Brna, GJB Ivančice, ZŠ TGM Ivančice a naše ZŠ V. Menšíka.
V této konkurenci se nám podařilo postoupit ze základní skupiny, vítězství nad ZŠ Kuřim 13 :10 a prohra se ZŠ TGM Ivančice 7:15 stačila na druhé místo a postup do semifinále. Zde jsme se utkali s vítězem druhé skupiny družstvem GJB Ivančice, zápas skončil zcela jednoznačně, bohužel v náš neprospěch 3:9. Čekal nás tedy zápas o celkové umístění se ZŠ Újezd u Brna. První minuty zápasu to vypadalo opět dost nepříznivě pro nás, skóre 5:1 pro soupeře, ale naši hráči to nevzdali!!! Zaslouží si opravdu velkou pochvalu za bojovnost a snahu! Možná jsme měli i trochu štěstí, ale to ke sportu patří. Podařilo se nám otočit výsledek zápasu na konečných 10:8 pro „Menšíky“. Myslím, že právem jsme se radovali z poháru za třetí místo. Celkovým vítězem se stal tým GJB Ivančice, když ve finále porazil ZŠ TGM Ivančice až v „sedmičkovém“ rozstřelu.
A kdo si jmenovitě zaslouží pochvalu a uznání za získání bronzu? Šesťáci Dominik Štork a Marek Šedrla hráli v základní sestavě, a i když byli nejmladšími v týmu, patřili mezi jeho opory, stejně jako Zdeněk Houser ze 7. třídy. Deváťáci – házenkáři i neházenkáři Vladimír Dočkal, Tomáš Psota, Honza Studnička, Michal Ošťádal, Rája Vildomec, Petr  Honiš, Jirka Drápal a Martin Foral zabojovali v rozhodujícím zápase a přispěli ke zvratu v utkání. Za výborný výkon v brance v posledním utkání si zaslouží pochvalu také David Huczman.      Kluci se ukázali jako správný tým!
Poděkování patří také Janu Haladovi a Petru Šimkovi za pomoc při organizaci turnaje. A velký dík patří Mgr. Lucce Malé ze SVČ Ivančice za její nelehkou úlohu rozhodčí turnaje.

Mgr. Zdeňka Adamová