ZŠ a MŠ Nová Ves již tradičně v lednu pořádá plaveckou soutěž pro základní školy z blízkého okolí. Letos tomu nebylo jinak, proto i naše škola přihlásila 2 družstva. Vtip je v tom, že v družstvu soutěží vždy 1 žák z každého ročníku I. stupně. Soutěžící vybírají tř. učitelky.
Kdo reprezentoval naši školu?

DRUŽSTVO    A
1. třída       Matyášek Schwarz
2. třída       Hanička Štefulíková
3. třída       Adélka Klapalová
4. třída       Marek Muzikář
5. třída       Sabča Eiblová
DRUŽSTVO   B
Simonka Nešpůrková
Vendulka Mrkvicová
Sam Schwarz
Terka Bučková
Terka Filipová

V tomto složení jsme se 20. 1. 2012 po sedmé hodině sešli u školy a „pravou” nohou vykročili směrem k autobusovému nádraží.  Po chvilce čekání přijel autobus a paní Mrkvicová a Nešpůrková nám zamávaly a popřály hodně štěstí v soutěži. Určitě nám to pomohlo. V Nové Vsi jsme se rozešli do šaten, převlékli do plavek a už jsme stáli na zahájení plavecké soutěže u bazénu. Paní ředitelka Opálková nám všem vysvětlila pravidla jednotlivých disciplín, připomněla pravidla plaveckého areálu a hlavně nezapomněla na dodržování fair play hry. V této době jsme měli čas prohlédnout si ostatní soutěžící. Byli tu žáci z Neslovic (2 týmy), Oslavan (2 týmy), Nových Bránic (1 tým), Němčic (2 týmy), Nové Vsi (2 týmy) a my. Celkem tedy 11 družstev.
Soutěžní disciplíny byly čtyři:

1. štafetové plavání
2. potápění se
3. žížalí tandem
4. lovení předmětů pod i na hladině

V první disciplíně měli soutěžící za úkol přeplavat bazén – čas se měřil celému družstvu dohromady. V této soutěži se nám docela dařilo. Druhá soutěž byla legrační – celý tým se současně potopil a který žák vydržel pod vodou nejdéle, tomu se stopoval čas. I v této disciplíně jsme byli spokojeni. Po probrané taktice jsme s chutí bojovali dál. Následoval žížalí tandem. Plavat ve dvojicích bylo komplikované a fyzicky náročné. Družstvu A se ale náramně dařilo. Poslední úkol byl jasný. Komu vydržela síla a uměl zatajit dech, s lehkostí vynášel z bazénu puky a jiné předměty. Chvilku pauzy na spočítání bodů jsme využili skákáním do bazénu. Vyhlášení výsledků je tu! Všichni s napětím očekávají, jak to vše po velkém boji dopadlo.

Tak tedy: naše  B družstvo si vybojovalo pěkné 6. místo a za odměnu obdrželi diplom a plyšové medvídky.
A družstvo v poslední disciplíně opět zabojovalo a pouze jeden bod jim chyběl na nejvyšší stupínek. Nevadí, byli 2. a to je paráda! Gratulujeme! Odměnou jim byl diplom, propiska a košík chytající míček. Ale jako v každém sportu, tak i tady platí: „Sláva vítězům, čest poraženým“.
Všem deseti žákům však musím poděkovat za bojovnost a vytrvalost a za velmi pěkné kolektivní soutěžení. Byli jste moc fajn parta.

Celkové pořadí plaveckých závodů:

1. Němčice B       11 b.
2. Ivančice A     12 b.
3. Nové Bránice  14 b.
4. Nová Ves A      15 b.
5. Němčice A       18 b.
6. Ivančice B     19 b.
7. Neslovice A      25 b.
8. Oslavany A       28 b.
9. Neslovice B      31b.
10. Oslavany B     32 b.
11. Nová Ves B     37 b.

Štorková Jitka